Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Globális felmelegedés miatt...

A Globális felmelegedés miatt felesleges téli gumit használni? Nincs is már hó és jég

Figyelt kérdés

Mostanában már nincsenek olyan nagy havak jegek mint régen 20-30 évvel ezelőtt ,a Globális felmelegedés miatt csak pár napig marad meg a hó aztán elolvad.


Utoljára 2013-ban maradt meg huzamosabb ideig a hó de akkor sem mindehol az utóbbi években egyre melegebb van és csak pár napig van hó évente , legalábbis Magyarországon ,de akkor is csak december végétől január közepéig.



Felmerül a kérdés hogy arra az egy hónapra minek a téli gumi?


Aki nem megy külföldre olyan helyekre ahol nincs hó jég csak Magyarországon autozik annak felesleges a téli gumi nem?



2020. dec. 30. 20:53
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
34%

Sok gyökér hiába pontozza le azt aki nem esik hasr aa nagy gumi lobbi által diktált hülyeségnek.

Attól még az igaz hogy teljesen felesleges ez a baromi sok gumi csere.

Persze ők ezt sulykolják a reklámokba és a fejekbe.

Az eladás a lényeg nekik.

De mivel tényleg nincs tél meg hó se , egyre erősebben kell letolni az emberek torkán ezt a gumi szarságot.

Én kamionozok és télen nyáron egyforma gumival járunk, nincs ilyen parasztság és mégis eltudunk menni , sőt jobban mint egy pár idétlen személykocsis.

Ezzel a téli gumival is azt sugallják hogy na , ezzel lehet menni hóba , jégen és csak nyomni kell neki észnélkül.

A legtöbb barom meg ezt csinálja és naponta több száz halálos baleset van.

Pedig én és több ezer kollégám nem ilyen utakon járunk mit itt van hogy havat már csak fényképről lehet látni.

Mehet a lepontozás ha ez örömet okoz a buta fejeteknek.

2020. dec. 31. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Téligumi nem csak a hónapokig megmaradó fél méteres hó miatt kell. Elég ha csak 1 másodpercig van a reggeli páralecsapódástól jéghártya az úton és azon is gyönyörű szépen meg lehet csúszni. Ugyanígy egy esetleges vészfékezésnél sem mindegy hol tudsz megállni. És ez nem a hóvastagság függvénye.

Amúgy nálunk idén március 25-én 20 centis hó volt. Igaz három nap múlva elolvadt, de abban a három napban is meg lehetett csúszni. Én legalábbis nem tehetem meg, hogy ha hó van, akkor nem megyek sehova.

Ugyan ez a helyzet, hogy ha csak 1 km-re mész akkor is célszerű becsatolni a biztonsági övet, nem csak kizárólag akkor ha 100 km-es utat teszel meg.

2020. dec. 31. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

12es

Persze, én is ezt írtam, de erre a párára jobb lenne a 4 évszakos gumi, mert márciusban délután már +18 fok van.

2020. dec. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Itthonra csak a négyévszakos. Nexen, Vredestein quadraxer teljesen jó.

Eleve hó nem is esik. ha van is pár napig akkor is teljesen jó rá.

Hóban is el lehet menni vele. Nyáron meg kb 10%-al rosszabb a fékútja mint egy nyárinak. Picit talán kompromisszumos de még mindig jobb, mint venni egy gagyi nyári gumit meg egy gagyi télit.

2020. dec. 31. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

13-as, biztos vagy benne, hogy attól hoyg délben 18 fok van, hajnalban az aszfalt is 18 fokos?

Én sokat megyek autópályán 130-cal, több száz km-re, egész évben, időjárástól függetlenül. Jellemzően hajnalban és este. Nem tehetem meg, hogy úgy gondolom, hogy nem megyek, vagy később megyek. Ha ónos eső van, vagy hóvihar, akkor is mennem KELL, nem felmentés. Így inkább maradok a külön prémium kategóriás nyári és téli guminál.

De ugyanakkor azt is belátom, hogy aki keveset autózik, azt is inkább jellemzően városban teszi és megteheti hogy legfeljebb ha nagyon durva az időjárás, aznap busszal megy, akkor nem kell feltétlenül az én példámat követni.

2020. dec. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

15-ös: Szerintem nincs azzal baj ahogy te csinálod. Prémium gumi, ki is használod, sokat mész, gyorsan mész. Abszolút érthető.


Inkább azzal van a baj aki megveszi a nagyon gagyi nyári meg a nagyon gagyi téli gumit és használja 6-8 évig, mert alig jár a kocsival.

Ahelyett, hogy venne négyészakost.

2020. dec. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

15

Igen. És meg mindig a drága Dunlop téligumik vannak az autón, és minden ősszel meg tavasszal idegesít, hogy +18 fokban milyen szarul tapad, de éjszaka meg hideg van. Most azt tervezem, hogy nyárira maradnak a jo nyárigumik, ősztől tavaszig pedig valami profi 4 évszakost próbálok ki. 310 lovas autóról beszélünk.

2020. dec. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!