Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Röviden a kérdés: Ha csúszás...

Röviden a kérdés: Ha csúszás miatt belecsúszok 1 piros lámpába úgy, hogy 1 véda kapu alatt teszem mind ezt, van valamilyen lehetőségem fellebbezni az 50 ezer miatt?

Figyelt kérdés

Story röviden: 1 védás kereszteződés van a városba, és láttam hogy vált a lámpa onnan, hogy benéztem a kereszteződésbe és a gyalogos átkelőhely zöldje már villogott. Ugye ezt követi a sárga. Na én emberesen beleálltam a fékbe, de a kocsi csúszott tovább. Majd frankón becsúszva a kereszteződésbe álltam meg. Szabályokat betartva, kb 40km/h val mentem a fékezés pillanatában többel kizárt dolog. (nem, tényleg nem kamu.)

Majd miután a sárgán átcsúsztam, váltott a lámpa, és visszatolattam a helyemre. Mögöttem jött 1 golfos látta az egészet, kb 6-7 mp ig csak világított a féklámpám. Mik a lehetőségeim? törődjek bele az 50 ezerbe, vagy valami lehetőségem van?



2021. jan. 2. 19:48
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

mint írtam, igen elmehettem volna, de az adott útszakaszon baromi keveset világít a sárga (ez köztudott errefele).

Valóban ott hibáztam hogy nem mentem el. legközelebb el fogok.

Mivel belátható volt az út, és fagy sem volt, láthatóan nem volt kifolyva semmi az útra, aminek a burkolata megfelelő, ezért arra számítottam hogy az autó nevetve megáll. hát nem.

2021. jan. 2. 21:18
 12/20 A kérdező kommentje:

[link] ,19.9248536,3a,75y,240.29h,76.88t/data=!3m6!1e1!3m4!1sTfBQXgN2i5gqdwnqQbr-ZA!2e0!7i16384!8i8192

íme az adott útszakasz. Mindent is látni. gyalogos a környéken nem volt, de ez a kutyát nem érdekli, ha piros van meg kell állni. Arról nem beszélve, hogy még mindig a szájbavert tréningen lovagolnak 1-esek, mint látni nem, nem egy lámpás falucskáról van szó. Nem nyilván nem 1 budapest, de annak amit leírtam eleget tesz.

Belátni mindent, beleértve a gyalogos átkelőt. Mindenki tudja, az hamarabb kezd el villogni, mint hogy sárgára váltson a lámpa. bő 1-2 mp el. Utána sárga, de mivel az adott útszakaszon baromi rövid a sárga, ezért én úgy mértem fel hogy nem érnék át, főleg mivel lassan jöttem. legközelebb szöges 50-el fogok, az qvaélet.

2021. jan. 2. 21:23
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a tréning, mert még mindig azon lovagolsz, hogy mit mutatott a gyalogos lámpa a másik úton és kb. fogalmad sincs róla, hogy milyen fékúttal és féktávval közlekedsz.

Akármennyire rövid a sárga, nem lesz olyan rövid, hogy ne tudj megállni, ha rra figyelsz, pláne ha a megengedett alatt mész 20%-kal

2021. jan. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

mond már meg nekem hogy miért kéne arra számítanom hogy jó útburkolaton jó időbe, normális gummikkal zsír új fékszettel, nem áll meg az autóm 40 ről???

Ez pont olyan hogy az autópálya közepén nem kell 1 emberre számítanod, ami a belső sávban karézol.

fogalmam se volt hogy nem áll meg a kocsi igen, mert semmiféle tényező nem utalt arra, hogy abnormális lesz az út. más volna a helyzet, ha 5 centi hó lett volna rájegesedve az útra, igen. akkor szerinted itt írogatnék szerelmes levelet? Ne nézzél már madárnak ember.

2021. jan. 2. 21:37
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Véda nem nézi a piroson áthajtást. Millió egy helyen meg lehet ezt találni. Autós csoportokban már kb 100-szor láttam leírva.

Csak sebességet mér. Nincs rá számítógépes kapacitás, hogy mást is figyeljen.

2021. jan. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
65%

Nem madárnak nézlek, hanem látszik, hogy valamit benéztél. De hol a sárga rövid, hol az autóval van gond, hol a zebra.

Ha úgy gondolod, hogy tényleg az autóval lehetett a gond, amiben közben bekerült az új fék is, akkor vidd el egy szerelőhöz, mert valami nem kerek. És tényleg annak örülj, hogy nem egy zebra előtt tűnt el a fékerő. (Nekem volt olyan ismerősöm, akinek beesett a fék, kocsi gtk, pénz nuku)

2021. jan. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

15 írás kellett ahoz, hogy értelmes választ kapjak. Na ez 1 remek hír.

Köszönöm szépen!

2021. jan. 2. 21:45
 18/20 A kérdező kommentje:

Még 1x és utoljára leírom.

Az autó műszakilag kifogástalan.

Benéztem, ezt senki se vitatja, ott basztam el hogy nem gyorsítottam, ahogy ezt leírtam 10x.

Az autóm hibátlan fékezés szempontjából.

A kerekek az ABS miatt nem blokkoltak, de mivel határozottan álltam a féken, ezért csúsztak.

Itt arról van szó, hogy ha valaki visszanéz 1 térfigyelőt, annyit lát, hogy a némber fékez 4mp e és csak csúszik befele, úgy hogy annak semmilyen előjele nem volt, hogy az aszfalt szennyezett vagy tudom is én. csak a szép piros féklámpákat látni.

Valószínűleg még a sárgán éppen csak de átcsúsztam szó szerint, és a piros alatt állt meg a kocsi.

Én azt kérdeztem, hogy erre fel lehet e lebbezni, hogy látható nyoma nem volt annak, hogy ha én ott éppen valami miatt beleállok a fékbe, akkor az autó nem áll meg, hanem csúszik tovább.

2021. jan. 2. 21:50
 19/20 anonim ***** válasza:

Nem volt baleset szóval nem gáz.

Mikor megvettem az első autómat én is csináltam olyat, hogy sárgánál fékeztem már pedig át is mehettem volna. Sárgánál későn kezdtem fékezni így nem teljesen a kereszteződésben álltam meg.

Szerencsére nem volt gáz, mert este 11 volt. Visszatolattam és kész.

Aki vezet az hébe hóba csinál necces helyzeteket.

2021. jan. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
77%

Na de ha nem te voltál a balek és az autód olyan mocskosul kifogástalan, ergo tényleg az úttesten volt valami, akkor miért csak te szenvedtél? A Golf mögötted miért tudott megállni rendesen? Korábban, illetve a te eseted után hogy nem történt karambol? Kizárásos alapon ennek két oka lehet: vagy csak terelsz és nem is az úttest volt a hibás, hanem te vagy az autód, vagy az úttest volt csúszós, amit mindenki észrevett, csak te nem, ami megint csak a te hibád és fellebbezésnek helye nincs, de ezt te is tudod, szóval nem tudom minek adod itt az előadást.


Továbbá érdekes, hogy szerinted semmi okod nem volt rossz tapadást feltételezni. Tél van, jóember! Feltűnt? Télen BÁRMILYEN körülmények között rosszabb tapadást kell feltételezni, akkor is ha látszólag tiszta/száraz az út és ragyogóan süt a napocska. Ez neked valahogy 7 évnyi tapasztalattal úgy tűnik nem egyértelmű.


Az meg már csak hab a tortán, hogy állítólag 7 éve közlekedsz közúton, az a hihetetlenül rövid sárga pedig "köztudott", de valahogy mégis sikerült rosszul felmérni a helyzetet.


Minden apró információ, amit megosztasz velünk, a te hanyagságodra utal és utána képes vagy megkérdezni, hogy fellebbezhetsz-e?

2021. jan. 3. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!