Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikor kell cserélni a vezérlés...

Mikor kell cserélni a vezérlést? Érdemes megtartani az autót?

Figyelt kérdés

2005 Bmw 116i. Kerestem az előző tulajtól kapott számlák között, de nem találtam vezérléscserét igazoló dokumentumot. 220 ezer km van az autóban, szerintem elég fura hangja van a motornak, főleg hidegen, de a szerelőm amikor meghallgatta, azt mondta, nincs lánc hangja. Hidegindításnál egyébként mindig van egy kb. egy másodperces kerregő csúnya hang, az mi lehet? Illetve gondolkodom azon, hogy érdemes-e megtartani, mivel két hónapja kidobott egy hibakódot a lambdaszondára hivatkozva, ki lett ütve és azóta 5 ezer km után sem dobta ki. Azt mikor kéne cserélni? Ettől a kettőtől félek, egyébként én 8 ezrenként cserélem benne az olajat, eddig kétszer történt ez meg 5 hónap alatt. Sokat ingázok vele, ez árt egy kis 1.6 szívó benzinesnek? Soha nem gyepálom hideg motorral (amúgy se, csak ritkán, előzéskor lépek oda neki)és indításkor is azért szoktam várni egy fél-egy percet.

Bocsánat a sok kérdésért, remélem tudtok válaszolni, mindent elolvasok!


Utolsó kérdés: Kb ilyen rendszeres szervizeléssel és odafigyeléssel mennyit bírhat ki még ez a motor? Kód: N45B16A



2021. jan. 3. 16:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha 5 ezer kilóméter után se jött vissza a lambdaszonda hiba, akkor nem kell félni. A kis szívó benzinnek semmi sem árt. De nem baj ha nem gyilkolod hidegen. Egyébként az indításkor pár pillanatra fellépő kicsi kalapácsoló hang az esetek nagy többségében hidrotőke. Amitől megint nem kell megijedni. Akkor szokás cserélni ha már indítás után is van hangja.
2021. jan. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A lánc becsörög első hidegindításnál. 1-2 másodpercig. Szerintem azt nehéz összekeverni a hidrotőke hanggal úgyhogy hallgass az első válaszolóra.
2021. jan. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
én 220 ezer km-nél cserélnék egy vezérlést, rosszat nem teszel és egy 2005-ös autónál nem is kerül 800ezerbe. onnantól meg téged már kiszolgál valószínűleg, nem kell aggódni rajta hogy elszakad bármikor is aztán gatya az egész blokkod. ilyenen szerintem felesleges spórolni, ha annak van hangja az már régen rossz, ne várd meg sztem, felesleges rizikó
2022. márc. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!