Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tegyem fel a téli...

Hogyan tegyem fel a téli kerekeket?

Figyelt kérdés

Elnézést, csóró kérdés, akiket zavar, hogy léteznek ilyen senkik mint én az privátba írjon, ne a kommenthez.


Nyári kerekeim vannak fent még, 5 ezerért teszi fel a gumis, engem kirúgtak a munkahelyemről 2 hónapja és nem találtam mást, most viszont van egy lehetőségem , de ahhoz kellene autó, hogy eljussak oda naponta, reggel 4-re kellene mennem és akkor meg még hideg van, ergo csúszik az út.


Téli kerekeim vasfelnin vannak , rá van írva, hogy jobb első, bal első stb.. most azokat fordítva tegyem fel, tehát jobb elsőt azt hátra pl.?

Tényleg fontos lenne megtakarítanom 5 ezret mert kellene benzinre meg zsemlére 1 hónapig, gyalog nem szívesen mennék 40km-t oda vissza, busz meg ott nincs, bicajom sincs. Nem szeretnék bajt mert műszaki is most járt le, de februárig érvényes, ám nem szeretnék semmi balesetet a megcsúszás miatt mert biztosító lehet nem fogadná el, hogy így közlekedek, olvastam pár sztorit erről.



2021. jan. 4. 00:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyforma méretűek, akkor bárhogy fölteheted.

Azért szokták cserélgetni, hogy egyformán kopjanak (általában az első hamarabb kopik).

2021. jan. 4. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Centírozás az fontos lenne? Vagy ha felteszem úgy ahogy volt múlt évben akkor nem kell? Ugyan olyan gumik, 2 évesek.

2021. jan. 4. 00:45
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg kéne centrírozni, de ha nem mész sokat autópályán, 1-2 év kihagyás nem számít.

Amin az áll, hogy jobb első, jobb hátulra tegyed. A bal elsőt meg bal hátulra. Ez fontos, hogy mind a négy gumi ugyanúgy kopjon.


Gondolom nincs otthon nyomaték kulcsod. A kocsihoz kapott kerékkulccsal húzzad meg a csavarokat, amilyen erővel tudod (nem kell ugráni rajta, csak simán kézzel). Aztán 5 km után húzzál utána.

2021. jan. 4. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha ugyanolyanok (méret, típus) akkor nagyot nem hibázhatsz. Igen, az elsőket hátsókat szokták megcserélni azonos kopás végett.

Zárójelben; gumisnál centríroznak is felszerelés előtt.

2021. jan. 4. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

4-es vagyok, amikor elkezdtem írni még csak egy válasz volt.

Centrírozás "szükségessége" függ a megtett kilométertől, út minőségétől, patkázásoktól, kerék tárolásától is.

2021. jan. 4. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
58%

Ilyenkor nem kell cetirozni, azt akkor kell amikor a gumit teszik fel a felnire.

Tedd úgy fel ahogy rávan írva mert lehet kötött forgás irányúak a gumik.

2021. jan. 4. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tedd fel ahogyan rá van írva. Cserélgetni az azonos kopás végett szokták de azt sem kell minden ilyen jellegű cserénél. Centirozni akkor kell ha felnire is kell szerelni, ha fent van a felnin akkor felesleges ezzel görcsölni elég minden második cserénél centirozni.

Magát a cserét csak tudod hogyan kell, ezt tanítják is autós iskolában. Kerék csavarokat meglazítod, kocsit megemeled kerék le, új fel, amennyire tudod felemelt állapotban meghúzod a csavarokat, autót leengeded és akkor a csavarokra ráhúzol még. Aztán ha az összes megvan akkor menj az autóval kb 10-20 km-t és utána húzd meg az összes csavarokat biztos ami biztos alapon.

2021. jan. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!