Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi történik, ha az egyik...

Mi történik, ha az egyik hátsó dobfék elszáll a kettőből?

Figyelt kérdés
Elöl két tárcsafék, hátul két dobfék. Mi történik az autóval, ha az egyik dobfék hátul elromlik? 25%-kal csökken a fékhatás, vagy életveszélyes lesz az autó, kipördül, kisodródik?
2021. jan. 4. 18:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

25%al semmiképpen sem, mert a dobfék hatásfoka elmarad a tárcsától. De ja, pont elég veszélyes másokra nézve.

Oldalra húz az autó fekezesnél majd.

2021. jan. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hátsó nem annyira veszélyes mintha az első menne tönkre.
2021. jan. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Azért kérdezem, mert azt vettem észre ma (körbe jártam az autót), hogy a jobb hátsó dobféknél, befér a kisujjam a két "tányér" közé, ahol össze vannak illesztve, a bal hátsónál pedig nem...


Ez gondolom annyira nem normális.

2021. jan. 4. 19:49
 4/11 A kérdező kommentje:
Le kéne szednem a kereket és megnézni, hogy mi lehet... Egyáltalán mitől csúszhat szét így? Semmit nem veszek észre a fékhatáson.
2021. jan. 4. 19:51
 5/11 anonim ***** válasza:
Milyen tányér és milyen autó?
2021. jan. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Suzuki, a fékdob, ami elöl van, az a hátsó lévőtől sokkal távolabb van, mint ezen a képen.


[link]


Tehát a piros dob, ahol illeszkedik ott marha nagy a rés, befér a kisujjam... A másik keréknél kb. ilyen mint a képen, vagy még kisebb a rés.

2021. jan. 4. 20:57
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem igazán tudom értelmezni amit mondasz, de ha arra célzol, hogy a fékdob és a mögötte lévő fékalaplemez között túl nagy a hézag, akkor ellenőrizd a képen látható kerékagy anyát, mert lehet, hogy le van lazulva.
2021. jan. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Szerintem jól érted.


[link]


Itt ezen a képen. A fékdob és a tartólemez között van kisujj-vastagságnyi rés...

2021. jan. 4. 22:05
 9/11 anonim ***** válasza:
Akkor leírtam, hogy mit kellene ellenőrizni. Persze lehet, hogy csak másfajta fékdob van rajta (pl utángyártott) és valami sóher nem párban cserélte. Mindenképpen ellenőrizni kell, mert a laza anya miatt kieshet a kerék!
2021. jan. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kamu, mert nincs olyan után gyártott fékdob, aminek a felszerelésével a portárcsa(mert az a neve) és a fékdob között akkora hézag lenne, hogy az ujja beleférjen. Ugyanis a fékpofák a portárcsára vannak szerelve, tehát az említett esetben a pofáknak max. a fele érne a dobhoz fékezéskor.

Ha pedig -esetleg- a záróanyát nem rögzítettek, és leforgott volna, akkor már a kerékagy sem lenne a helyén.

2021. jan. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!