Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki swiftben hiba?? (Többi...

Suzuki swiftben hiba?? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagyon nagyon sok helyen olvastam,hogy a 2005-2010 közötti suzuki swiftnek milyen gyakori velejáró problémái vannak.

Ezek pl beesik a fék (abs kocka hiba)

Katalizátor hiba,ahol 20bol 20 helyen azt olvastam,hogy cserével oldódik meg a probléma.

Illetve az 1.3.benzinnél nagyon gyakori a nyelestengely csapágy meghibásodása. Olvastam tulajoknak is tapasztalatait 10ből 9 valamelyik hibát talasztalta,valamelyik mindegyiket.

A kérdésem pedig az lenne(mivel sok helyen úgy írjak,hogy 2005-2010 swifteknél az a baj ,hogy stb..) hogy ez a facelift után azaz 2010-11-12es swifteknél már nincs ez a hiba/hibák? Itt jött ugye 1.3 helyett az 1.2 benzines 94 lovassal.

Ebben a modellben is még hagytak úgy mindent,vagy itt változott a dolog és csak tényleg a 2005-2010 közötti szériára vonatkozott ez?

Nő vagyok igy bocsánat,ha rosszul írtam valamit,laikusként írtam.

Csak mert szeretnék egyet venni kb 2012est 1.2benzin motorral,de nem tudom h ott modell frissitesben ez az újabb swiftben(2010utani pl 11) hogy vannak e,vagy ezekkel mi a gond.

Illetve mennyi különbség van fogyasztásban? A 2005-10kozotti ugye ott 1.3benzin es az újabb fajta pl 2011 1.2benzines között? Városi használatban.

Ha valaki tud segíteni ebben,meghálálnám,nagyon köszönöm!

Bocsánat a regényért ❤



2021. jan. 5. 02:54
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Hát nekem ugye városi ingázás, csak város minden áldott nap kb 120-140km lemegyek itt. Kivéve hétvége.

Szóval valamilyen szinten fontos a kényelem is,de nekem tényleg ugye a megbízhatóság ami olyan.. a jazzt tudom h egr szokott tökölni meg szelep hézag allitasra vinni kell,

suzukiról nem olvastam ezt mondjuk, ez nem tudom jelen van e itt is, de Itt inkább a Katalizátort meg abs ami olyan.

Mindkettőt láttam már tanuló kocsinak is :D

Egyébként az 1.3 benzin 2005-10 között városban tényleg a gyári 8-8,5litert megeszi?

2021. jan. 5. 15:02
 12/18 Wadmalac ***** válasza:

"tudom h egr szokott tökölni"

Az mindenben, amiben van. :D


"meg szelep hézag allitasra vinni kell"

?

Jazzben nem hidrotőkés a motor?


"Egyébként az 1.3 benzin 2005-10 között városban tényleg a gyári 8-8,5litert megeszi?"

Dugó- és lámpasűrűség-függő.


De reálisnak hangzik. Az újabbak 6 litere viszont nem, egy ezres turbósból sem nézem ki.

2021. jan. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

2008ig ahogy néztem vagy 2009ig nem tudom már az mikor kapott új generációt, vagy faceliftet, de azelőtt tesztekben meg pár cikkben végig mondták, hogy kötelezően kell,különben problémás lesz,ezt leszamitva pedig,egy kiváló motor tud lenni. Az hogy faceliftes változata az ilyen 2011koruli verziók már hogy milyen fogalmam sincs,ezeket is csak tesztekből, pár órás vélemény olvasgatas, cikkekbol irom,de hogy mik ezek fogalmam sincs 😂


Oh értem köszi, akkor számolok majd annyi fogyasztással vele.

2021. jan. 5. 16:11
 14/18 AC-DC válasza:
2007-ben vásároltam az enyémet.A karbantartáson kívül nem kellett még rá költeni.200 000 km van benne,napi használatban.A fogyasztása 6,5 liter százon nyáron légkondi használat mellett is.
2021. jan. 6. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Csak városi használatban mennyi a fogyasztása?:)

2021. jan. 6. 13:39
 16/18 wormus válasza:

Én pont 15 év, 2006. januárjában vettem az 1.3-as swiftemet, a mai napig teljesen meg vagyok elégedve vele.


Vegyes használatban nekem is 6,5 litert eszik, egy ideig városban külön is néztem, 7 liter körül volt (hozzáteszem, nem húzatom, inkább csak csordogálok vele :)


Javaslom, hogy ilyet vegyél (figyelembe véve a már leírtakat az állapotát illetően):


a 15 év alatt nekem is kellett cseréltetnem a lambda-szondákat,

2x-3x visszahívták típushiba miatt (kézifék-bowden, csomagtartólemez rozsdásodás miatt, a harmadikra már nem is emlékszem), de ezek szóra sem érdemesek. Sőt, a használtnál ezeket gondolom akkor orvosolta az aktuális tulaj, szóval tárgytalan is :)


Ami még előfordult: mindkét oldalon 1-1 zárcsere (parádés volt, amikor a kézifék és a váltókar fölött passzíroztam be az akkor 140 kilómat a vezetőülésbe :), talán más nem is volt.


Szeretném még jó sokáig használni, semmi értelme sincs lecserélni...

2021. jan. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

2006-os decemberi autóm van.

120ezernél kellett kuplungozni, ezt az alkalmat kihasználva kapott új nyelestengely csapágyat. Aztán 150ezernél volt az ABS-kocka felújítása. A kopó alkatrészeken kívül ennyi beavatkozást igényelt

Ennyi. Kis költségvetésű, szerethető jármű.

Ja, a napokban volt a hatodik vizsgája. (betelt a forgalmi, csere 6000Ft)

2021. jan. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Én akkor is Jazz-t vennék,még ha az egyest,a 2008 előttit,akkor is.

Szánj rá pár órát,menj be egy kereskedésbe,ülj be egy Suziba,mutogassa meg a kereskedő,hogy mi hol van nagyjábóla műszerfalon,hogyan állítható az ülés ha 150 centi vagy,ha 170,mozogj,dőlj erre arra, mutassa meg,hogy nyílik csukódik az ajtó,hogy állíthatók az ülések hátul is,milyen a csomagtartó,hol mennyi tároló,rekesz,stb. van.

Majd egy másik nap egy Jazz-ugyan ez. Még ha az egyes is,ha kettes meg páne!

Fényévek vannak köztük!

2021. jan. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!