Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem vezettem még automata...

Nem vezettem még automata járművet, mennyire nehéz megszokni?

Figyelt kérdés

Egy automata DAF xf-et kellene elvinnem műszakira, szűk helyre van betéve meg a műszaki helyre leparkolni egy kis pici hely van neki fenntartva. Centizni kell és egyedül megyek, nekem csak jogsim van meg kártyám ( le lesz húzva ) életbe nem vezettem automatát, manuálissal egyértelmű a centizgetés. Attól tartok, hogy itt bólogazni fogok mint valami rock koncerten a nagy hajú rockerek. Néztem, van valami süni vagy teknős? Ne nevess! Fokozat is, az előre fele is működik?


Itt a kulcs, holnap délelött kell mennem.. most néztem szuf jszp-n automata.. :(((


2021. jan. 6. 11:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem annyira nehéz megszokni.

Csak arra figyelj, ahogy elindulsz vele és kúszik felfelé a fordulatszám, ne akarj reflexből lelépni a gázról és kuplungolni.

2021. jan. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%
A felét nem értettem amiket írtál, de elmondom amit tudok. Egy automata Mercedest vezettem, nulla tapasztalattal. D előre, R tolatás, P miután megálltunk pl parkolni. Nekem csak az volt az utálatos, hogy miután sebességbe tettem a váltót (D/R), gázadás nélkül is elindult a kocsi. Szóval a féket kellett taposnom. Kicsit szokatlan volt, hogy a piros lámpánál állva is nyomni kellett a féket, nem kellett kivenni üresbe a váltót, de nem fulladt le a motor. Folyamatos hiányérzetem volt vezetés közben, h nincs kuplung pedál, és sebességet sem kell váltani. Gyorsan meg lehet szokni, de szerintem baromi unalmas így vezetni, h kb semmit se kell csinálni.
2021. jan. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak tedd előre vagy hátra menetbe és kész, nem fog bólogatni.

A többi minden ugyanaz mint a másikon.

2021. jan. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Olyan, hogy 200 méter után már soha nem akarsz visszaülni a keziváltósra, főleg ha kamionról van szó.
2021. jan. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Viszonylag hamar. Nekem legelőször a kuplingozás hiánya volt nagyon furcsa és volt hogy bal lábbal a fékbe tapostam. De mióta automatám van, dízel, nem kell kézi, esetleg csak benzinesben.
2021. jan. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Hamar megszokod, bár egy darabig kalimpálni fogsz a bal lábaddal induláskor.
2021. jan. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a szervót 20 km alatt szoktam meg. Szerintem a jót könnyű megszokni.
2021. jan. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem lesz gond vele. Elinduláskor, ha csak leveszed a lábad a fékről, elindul magától, így nem fogsz "bólogatni".

Arra vigyázz, hogy a bal lábad a pihentetőre tegyed, mert különben refelxből kuplungolni akarsz, ami a fékbe való beletaposást eredményezi.

2021. jan. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi, tehát kúszik.. félek tőle, egy balesetben a busz motorja felpörgött mivel automata volt elindult letarolt egy hírdetőtáblát az meg kilapított egy embert, ha manuális lett volna csak a kuplungot nyomja be a sofőr és nem megy tönkre az élete meg nem hal meg egy ember.


Nekem is volt olyan, hogy a manuális felpörgött és volt helyem (üres parkoló) nem nyomtam be a kuplungot fékkel nehezen tudtam megállítani és még 1-2 másodpercig álló helyzetbe kettes fokozatba is akart menni, persze lefulladt.

2021. jan. 6. 14:37
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha kiszállsz a kocsiból rakd P-be és húzd be a kéziféket, így gyakorlatilag lehetetlen, hogy elguruljon.
2021. jan. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!