Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Habos a motorolaj a nívópálca...

Habos a motorolaj a nívópálca tetején és a beöntő sapka is. Hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Szóval két éve lett hengerfejezve az autó keverte a vizet az olajjal kiegyenlítő tartály tele volt olajjal. Na most van 1 olyan dolog hogy fogy a motorolajom ezért 10w40es olajhoz amit találtam itthon 5w40-et rátöltöttem másfél hónapja. Nem habosodott, töltöttem rá megint akkor se vettem észre de ma igen. A vizem is fogyogat, elég sok szerintem 1 2 deci 500km-en viszont mára majdnem üres volt a tartály(valamikor reggelre üres lesz havonta úgy egyszer rájön). Tökéletesen indult, jött ment is ma, teljesítménnyel se volt baj. A szelepfedélnél tuti kifúj. Szerintem csak paszta lett rakva a hengerfejzhez, szelepfedélnél látszik a paszta az fix. Az autó VAN használva rövid távra bent városba sajnos munka végett a dolgok cipelése miatt 1-2km-re. Lehet e csak pára? Illetve mit saccoltok?
2021. jan. 7. 16:42
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
Annyi kimaradt, hogy csöpögni csöpög egy helyen ott valami biztos elmegy
2021. jan. 7. 16:48
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

"Az autó VAN használva rövid távra bent városba sajnos munka végett a dolgok cipelése miatt 1-2km-re. Lehet e csak pára?"


Ilyenkor általában betaknyosodik az olaj, nem ritka.

2021. jan. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:

HA kifúj akkor az beledolgozik az olajtérbe.

Lehet hengerfej tömités, de akár repedés is a blokknál.

2021. jan. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Érdemes már most elvinni szerelőhöz vagy nézzem meg hátha nem taknyosodik be újra. Mentem 40km-t vele most talán kevesebb lett benne.
2021. jan. 7. 17:21
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Azok után amiket felsoroltál lassan elbontani érdemes... A szerelő annyit fog mondani : " ráolvasni ő sem tud, szét kell szedni" .
2021. jan. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Köszöntem szépen
2021. jan. 7. 17:33
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

ezt sajnos szét kell szedni, keveredik a víz az olajjal.. Sajnos nekem pont ez volt..szétszedtem, új tömítés,és szabályosan meghúzni a csavarokat. Utána jó.


Persze az olajat cserélni kell, nem szabad a régivel próbálkozni.


Az olajok keverése nem probléma.

2021. jan. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
ha számít valamit akkor mértünk kompressziót. 9.9bar a gyári mi 2 hengeren 9.5-öt mértünk és 2-n pedig 9-et
2021. jan. 7. 19:09
 9/28 A kérdező kommentje:
207e km-rel
2021. jan. 7. 19:10
 10/28 anonim ***** válasza:
Először a víz csepegését kell megszüntetni. Ha utána is fogy, akkor jönnek a gondok.
2021. jan. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!