Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 20 éves dízel autómba korom...

20 éves dízel autómba korom fekete az olaj, füstöl ha odalépek neki, viszont nem fogyasztja se az olajat, se a hűtővizet. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

Meleg motorral, egyhelyben állva 3000-4000 fordulat között szépen köpi a fekete füstöt. Menet közben a visszapillantót figyelve nem igazán láttam füstöt. Biztos van valamennyi, csak nem 3000-4000 fordulat között néztem. 2000-ről gyorsítva nem igen láttam.


Pár hónapja vásároltam. Kisszervíz megvolt. Azóta 4000 kilómetert mentem vele (90% autópálya) hibamentesen.


330.000 kilóméter van benne, amit a lekérdezés igazol is. Nem hivatalos szervízkönyvet is kaptam mellé + ismerőstöl lett vásárolva.


Motort nem chipelték.



2021. jan. 9. 13:14
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

2001-es még bőven Euro3-as. Nincs benne DPF. Nagy valószínűséggel még valami hagyományos adagolós dízel lesz, nem CR-rendszerű. Nincs akkora nyomatéka, nem kell még bele DMF se.

Nem tartozik a kérdéshez, de nem értem utóbbi mért még mindig akkora mumus egyesek szemében, amitől rettegni kell. Egy dízel autóban messze nem ez a legdrágább alkatrész.

2021. jan. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Nekem 23 éves TDI Passatom van. Ha oda lépek neki, akkor rendesen tolja a fekete füstöt (nincs benne a kati és dízel), az olaj meg azért fekete, mert dízel.
2021. jan. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Szolovjov ***** válasza:
66%
Egy jól működő dízel nem füstöl részecskeszűrő és katalizátor nélkül sem! Vagy turbó probléma, vagy a csúcsok nem porlasztanak rendesen. Légtömegmérő hiba is lehet. A lényeg hogy több gázolajat kap, mint amit el tud rendesen égetni.
2021. jan. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
12-es vagyok, nekem pl. egyikkel sincs gond. Picit húzva van a motor, de több ismerősöm szerint nem ez miatt kormol, de akitől vettem az direkt így csinálta meg. Ő pl. szerelő. :)
2021. jan. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel azért lehetne vitatkozni, amit a 13-as írt. Egy részecskeszűrő nélküli dízel mindig fog kormolni. Most nyilván nem hatalmas fekete füstfelhőre gondolok. Az már tényleg műszaki probléma miatt van. De padlógázon némi ködölés teljesen elfogadható. Ez nem amiatt van mert rossz, hanem a dízel működési elve miatt. Bármekkora is a befecskendezési nyomás, molekuláris porlasztást nem tudsz elérni, mint pl egy benzinmotornál. Főleg még a szívócső befecskendezéseseknél, ahol még idő is van a molekuláris diffúzióra. Valamennyire mindig fog kormolni. Hiszen részecskeszűrőt sem kizárólag azokra a dízelekre tesznek, amik rosszak.
2021. jan. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
14-es vagyok, nekem se részecskeszűrő, se kati nincs benne. :D
2021. jan. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!