Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez így illegális?

Ez így illegális?

Figyelt kérdés
Az illegális hogy egy a1-el vezethető 15 lovas motorra ráteszek egy akrapovic kiput és dobot,ami kb 1,20 lovat tud hozzátenni? Úgy értem hogy ezután vezethető a1-el?

2021. jan. 11. 10:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%
Senkinek nem fog feltűnni, ha nincs repedt fazék hangja. De szerintem nem illegális, és a teljesítmény nincs kötve az A1-es jogosítványhoz, csak a motor lökettérfogata (asszem').
2021. jan. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi,de azért kérdeztem mert ugye 15 ló a határ a1-nél. Amúgy azért szeretnék majd tenni rá mert anélkül kavéfőző hangja van (ha meglesz végre)
2021. jan. 11. 10:34
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Tegyed nyugodtan.


Nem olyan országban vagyunk, ahol mobil mérőállomása van a sarki rendőrnek.

2021. jan. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :) igazából en a büntetéstől féltem,mert ha pl egy rendőr ismeri,és tud ilyesmiket nem tudom hogy elengedne-e. Na de a motor csak nyáron lesz meg. Köszi
2021. jan. 11. 10:50
 5/11 anonim ***** válasza:
39%
Az a gond, ha motoros rendőr állít meg és látja az aprókavics feliratot.
2021. jan. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Éveken át használtam egy Aprilia RX125-öt ami 35+ ló, papírok szerint volt csak 11kw. Fojtások ki voltak véve, tervezett rezó, 160-as henger... Sok nagy supermotot legyorsultam vele. Sosem mértek rá.
2021. jan. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Az a +1 lóerő semmi, valószínűleg nem teljesítni a motorod a gyári adatokat és még ezzel is az A1 kategóriában maradna. Arra figyelj, hogy ne legyen hangos.
2021. jan. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Addignincs is gond, míg nem szúrszszemet a rendőrnek... Mondjuk akkor sincs feltétlenül nagy probléma.. Én 125-ös motorral járok 4 éve napi szinten rendszám nélkül, 50-esként, majdnemhogy havonta állítanak meg, mindennel kötöszködnek (irányjelző, féklámpa megy-e, van e maszkom stb) de nem esik le nekik hogy nem 50-es. Persze amikor egy tényleg 50- essel állítottak meg és kifújt a kipufogó, akkor egyből azzal jöttek hogy ez tényleg 50-es é... én meg mosolyogva mondtam hogy igen... a rendőr a telefonján nézegette hogy gyártottak e belőle 50-est, aztán pofára esett mert csak az van belőle. Belül szakadtam a röhögéstől... Nagy hang = nagy köbcenti szerintük, de ha csendes a moci akkor a 250-ről is elhiszik hogy 50-es.
2021. jan. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem vettem észre, egykerekezve elmentem egy rendőr mellett..megállított, na nekem annyi.

Jót röhögött, hogy városban ezt mégsem szabad, pláne főúton..megbüntetett, de eszébe nem jutott a motor teljesítményét nézegetni.

Pláne egy lóerővel több. Még a tíz sem feltűnő.

Ha balesetbe keveredsz egy igenerős gyorhajtás miatt, és halállal végződik, akkor esetleg vizsgálják, miért mentél gyorsan...de ez nem fog előfordulni..

Műszaki vizsgán sem vizsgálják, hogy mégis mi mennyi.

2021. jan. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2021. jan. 11. 12:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!