Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Itthon van lehetőség levizsgáz...

Itthon van lehetőség levizsgáztatni egy teljesen egyedi autót?

Figyelt kérdés
Egyik volt osztálytársam most kint él Texas-ban. Küldött képeket arról az autóról, amit ők építettek. Nagyon megtetszett nekem, mindig is akartam egy olyasmi egyedi autót. Mondta is, hogy ha kell akkor tudnak nekem is egyet csinálni. Ebbe én bele is mennék, de csak akkor ha tudom, hogy lehet itthon is használni. Ez egy teljesen egyedi autó. Zártszelvényből van a váza (mint ahogy sok gyári akkor autónak), small block V8 van benne, minden egyes futómű alkatrésze kézzel készült, úgy maratták ki őket, stb. Tehát tényleg egyedi, nincs "gyári" alapja az autónak (ezáltal gyári papírjai sem). Kint ezt le tudták vizsgáztatni, mivel van lehetőség rá, és már 2 éve használják mint normál autó. Itthon egy ilyen egyedi autót le lehet úgy vizsgáztatni, hogy azzal közúton lehessen menni?

2021. jan. 16. 14:32
1 2
 1/15 Beviz Elek ***** válasza:
88%
Ezt Magyaroszágon? Kizárt!
2021. jan. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%
Esélytelen.
2021. jan. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
20%

HA minden le lenne dokumentálva.

Olyan pedig lehetetlen.

2021. jan. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%
Soha.
2021. jan. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

HA minden szempontból megfelel a magyar müszaki elöírásoknak, 100%-ig dokumentált a tervezés, méretezés, összeépítés, akkor van rá esély.

Csak az ilyen barkácsolt autóknál semmiféle elözetes müszaki terv nincs, semmiféle méretezés, dokumentáció nincs, emellett ha valahol Texasban összeépít valaki egy akármit, az nem fog megfelelni az itteni müszaki elöírásoknak.

2021. jan. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Szinte teljesen biztos hogy nem. Esetleg ha ott lepapírozzák aztán papírokkal együtt feladják neked és P rendszámmal használod, ami nem túl legális...
2021. jan. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
96%

Több sebből vérzik a sztori.

"zárt szelvényből készült a váz, mint sok autónak"

Mutass az elmúlt 20 évben zártszelvényből gyártott személyautót.

"minden egyes futómű alkatrésze kézzel készült, úgy maratták ki"

Szóval, azt mondod, az USA-ban vannak, akik házilag készítenek teleszkópot, rugót, gömbfejeket, talpasokat, kerékagyakat, stb.?

Ilyesmit csak az tud elképzelni, aki nem látott még közelről autó alkatrészeket.

Különben is, ha valakik megépítenék, aztán valaki áthozatná, akkor is soha, semmilyen módon nem lehetne forgalomba helyeztetni.

Fogadd el.

2021. jan. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
98%

Elméletben sem igazán, a gyakorlatban meg pláne nem.


Egyébként pedig kezeld fenntartásokkal, amiket az Amcsi benzinfalókban mutogatnak

2021. jan. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszok. Sejtetem hogy nem lehet :(

#7: Ez az autó a '40-es évekből való. Mármint eredetileg, ez már új nyilván. A teleszkóp meg a rugó nyilván nem házi, de azokra sem lehet azt mondani, hogy egy X autó alól származik. (Amúgy motor rugóstagját használták.) A tengelycsonkról láttam 3D-s tervet, az tényleg marva van. A lengőkarok csőből vannak, amik gyártásához szintén maratták a sablont, amibe elhelyezve a csöveket le lehet gyártani a lengőkart. Szóval érted. Az előbb nem akartam részletesebben leírni, mivel nem ezen a részén van a hangsúlya a kérdésnek.

2021. jan. 16. 18:09
 10/15 anonim ***** válasza:

Így már másabb a leányzó fekvése. Első olvasatban egy utcai autóra gondoltam.(mivel vizsgáztatásról kérdeztél)

Különben ilyen építésért nem kell az USA-ba menni, nálunk Magyarországon a hegyi-pálya-rallyecross-autók sőt, még a hobbi szintű buggy-k nagy része így épül már vagy 40 éve.

2021. jan. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!