Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valaki olyan autósiskolát,...

Valaki olyan autósiskolát, ahol hallássérülteket (is) tanítanak?

Figyelt kérdés
Budapesten vagy Pest megyében
2021. jan. 17. 21:58
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Lényegében bármelyik autós iskolában meg lehet szerezni a jogosítványt, de persze az kérdés, hogy mennyire hallás sérült az illető, mert, ha csak hangosabban kell hozzá beszélni, ott egy jó gyakorlati oktató a kulcsa a tanulásnak.


B kategória, 1. egészségi csoportban alkalmas (úrvezető) minősítéshez nem kizáró ok a sérült hallás, de szakorvosi véleményt kér a háziorvos... hivatásos sofőr nem lehet.


Speciális esetben (csak jelbeszéddel tud kommunikálni) inkább az érdekvédelmi egyesületnél érdeklődnék, ott kell lenni olyan embernek, aki konkrétan tud iskolát, oktatót ajánlani, de még ott is utána járást igényelhet (értsd: ha nem tudja, felhív egy másik aktivistát, aki tudja)

2021. jan. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szerintem bárhol.

Nagyon sok ismerősöm megszerezte már a jogsiját. Onnan tudom, hogy egyetemen volt csoportos beszélgetés.

Szerintem kérdezz rá, hogy van-e olyan oktató, aki tud ebben segíteni. Nagyon fontos, hogy türelmes legyen hozzád, és tudjon hogyan viselkedjen veled... Pl ha szájról olvasol, akkor feléd nézzen, mutogasson stb.


Előző is jól írta, ha esetleg jelelsz, akkor sinosz-nál érdeklődj, hogy tud-e valakit ajánlani...

2021. jan. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!