Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Különböző felni méretek...

Lrr kérdése:

Különböző felni méretek esetén, ha a gumi méret ugyan akkora, milyen problémák adódhatnak az autóval rövid illetve hosszútávon, és fel szerelhetők-e az autóra?

Figyelt kérdés

Kerék garnitúra vásárlás előtt állok, azonban különbözik a gyári mérettől, Okozhat az autónak problémát, ha igen mennyit és mit, ha a gyári felni méret 5x114,3 R17 ET50 6,5j, és amit venni akarok az a felni méret 5x114,3 R17 ET45 7,5j?

Valamint, hogy ezek a méretek különbözőek attól függetlenül ugyan akkora gumit fel lehet rá szerelni mint a régin volt vagy abból is venni kell újat?

Pl 215/55R17 gumi abroncs. Válaszokat előre is köszönöm, sajnos nem vagyok kompetens ebben a kérdés körben!



2021. jan. 17. 23:09
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"8,5-es felnin 225/45 gumival jártam évekig probléma nélkül."


Sőt, mások probléma nélkül eljárnak ennél is durvább arányokkal meg robbantott gumival. Meg olajcsere,vezérléscsere stb.. nélkül. :D


Lehet 215-össel is járni és semmi baja nem lesz az autónak tőle - eltekintve a minimális óracsalástól.


A többieknek:

Azért tartsuk már magunkat annyira az oldal szabályzatához, hogy amíg nem a gyártó által előírt dolgot ajánljuk, adig ezt beleírjuk a hozzászólásba és nem azt pontozzuk le aki a gyári ajánlást is leírta.

2021. jan. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

John, én biztos nem pontoztalak le. Csak azt mondom, hogy ez a kombináció még belefér az általános ajánlásokba. Az átmérő pedig nem változik többet, mint amit amúgy a gumi kopása során is változna. Ennyi különbség szerintem még két azonos méretű, de különböző típusú gumi közt is lehet.

A robbantott gumiról én nem úgy tudom, hogy problémamentes lenne. Aki ismerős azzal járt, annak nem sokáig tartott a gumi. Nagy hülyeség, mert nem biztonságos, nagyon sérülékennyé válik a felni, és szerintem még ronda is.

2021. jan. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 D. Brasco ***** válasza:

12-es ez a robbantott gumi olyan,hogy nekem volt 10J-n 225-ös gumi,es semmit nem kellett hozzá trükközni/robbantani.......ha valoban robbantani kell egy gumit akkor ott már olyan extrém szélesség beli elteres van a gumi meg a felni kozott,hogy az tenyleg nem fog sokaig tartani,főleg ha sikerül megsérteni valahogy a gumit.

A mezei feszitett gumival viszont semmi gobd nincs....se tartossag sem mas szempontbol

2021. jan. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket! Örülök, hogy itt voltatok és el láttatok hasznos véleményekkel! Köszönöm!
2021. jan. 21. 05:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!