Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Volswagen csoport fele 1.4...

Volswagen csoport fele 1.4 tsi motorok kozott mi a különbség?

Figyelt kérdés

Autovasarlas elott vagyok, az 1.4 tsivel szerelt autokat nezegetem, a szijasat, nem a regebbi lanc problemasakat.

Mig a golfok, jettak a jellemzoen a 122loeros motorral vannak szerelve, addig az octaviak a 140 lovasokkal.

Mi a kulonbseg ezen kivul egy octavia, es mondjuk egy golfban levo 1.4 tsi kozott?



2021. jan. 18. 11:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Én nem vagyok szakértő, de ha jól tudom elég sokféle teljesítményű motort hozott ki a VW az 1.4-ből, a Touranban 140-et tudott, a Tiguanban meg 160-at is. Szerintem a motor maga ugyanaz, alkatrészek, felépítés stb. csak erőben van némi eltérés, de javítsatok ki, ha rosszul mondom.

2021. jan. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Rosszul tudod.

Van cooler nélküli, cooleres, kompresszoros tsi is az 1.4-ből.

Felejtsétek már el ezt az 1 motorból többféle teljesítményt. Nincs ilyen bakker! Jóhogy nem már a 180 lovas turbós kompresszoros tsi-t butítják le 122 lóra. Az autógyárak meg a fóbiába belerakják a kompresszort 122Le-re visszabutítva... 🤦

2021. jan. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
89%
Elsősorban a vezérlés és a feltöltés módja a különbség az 1.4 TSI-nél. Egyöntetűen a 122 lovas 1.4 TSI a legjobb, legmegbízhatóbb, ez kifejezetten jó motor. A rossz hírnév inkább a 160 lovas TSI-től jön, ami nem is a bonyolult turbó és kompresszor párosítása miatt nem bír ki 160 ezer km-t sem, hanem a vezérlés miatt.
2021. jan. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!