Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Annyi víz jön a kipufogóból,...

Annyi víz jön a kipufogóból, ha jár a motor, hogy befagyott, rossz lehet a katalizátor?

Figyelt kérdés

Kb 3-5 másodpercig járt a motor és leállt, a motortérből nagy hangos sziszegést hallottam.


4 napja volt, azóta sem engedett ki, mit tegyek?



2021. jan. 21. 03:51
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Egy este leállítottam, és reggelre befagyott!-10 fok volt
2021. jan. 21. 03:56
 2/13 A kérdező kommentje:
Valahol felgyűlhetett a víz! de ennyire, jártatok már így?
2021. jan. 21. 03:57
 3/13 anonim ***** válasza:
55%

Kipufogóban nincs és nem is lehet víz. Ami a végén kicsöpög, az csak kondenzvíz.


Honnan vetted te ezt, hogy víz van benne és befagyott? Más gond lesz ott, de erre nem tudunk mit mondani. Talán vidd el szerelőhöz.

2021. jan. 21. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Vidd el szerelőhöz, itt legfeljebb csak találgatni lehet.

A motorba úgy kerülhet víz, ha hengerfejes.

A kipufogóból csöpögő víz meg természetes jelenség hidegben, de az nem a motorból jön.

2021. jan. 21. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
71%

Nincs ilyen, hogy befagy a kipufogó.

A víz azért csöpög, mert az elégetett benzinből származó vízgőz lecsapódik a hideg felületen. De ez kizárt, hogy olyan mennyiségű legyen, hogy eldugítsa a kipufogót. Már csak azért sem, mert mire megfagyna, addigra kifolyna a kipufogó végén.


Szóval az elméleted egy marhaság, más baja van az autódnak.

2021. jan. 21. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Megált a kicsapódott víz egy hajlatban ami a hátsóhidat kerüli, ott fagyott be az ívben a víz!
2021. jan. 21. 05:32
 7/13 A kérdező kommentje:
Azt a tippet kaptam másik fórumon, aki járt már így!!
2021. jan. 21. 05:33
 8/13 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem te is tudod, hogy ez lehetetlen. Minimális mennyiségű vízről van szó. Ráadásul a kipufogócső alapvetően vízszintes (még ha vannak is benne hajlatok), szóval még ha annyi víz lenne is benne, nem áll meg egyetlen pontban. Több liter víznek kellene benne lenni ahhoz, hogy fagyás után eldugítsa teljesen a csövet. De ha ennyire nem hiszel nekünk (más idegennek viszont eszetlenül igen, érdekes), akkor fogj egy hajszárítót fújj be a cső végén vagy 10 percig (vagy ha alá tudsz menni az autónak, akkor alulról fújd a csövet, ahol szerinted jég van), aztán meglátod, hogy semmi sem fog változni, mert ilyen hiba nem létezik.
2021. jan. 21. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Teljesen normális. A szénhidrogének hidrogén tartalma vízzé ég el. Üzem meleg motornál, kipufogónál ez vízgőzként távozik, mint a lehelet télen. De ha még nem melegedett át a kipufogó hátsóbb része, akkor le fog csapódni és folyékony vízként kicsepeg, folyik.
2021. jan. 21. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

az előttem szóló mondta a tutit. Ez vízzel félig telt hátsó dob akkor fordulhat elő, ha nagyon keveset mész viszonylag hidegben.


Így télen sajnos legalább annyit kell menni, hogy forró legyen a kidörrentő vége is. Akkor száraz végig a kipufogó. Nem csak veled fordul elő.

2021. jan. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!