Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Olajcsere, hol?

Olajcsere, hol?

Figyelt kérdés

Kijelzi az autóm, hogy olajcsere szükséges. A márkaszervizbe nem vinném, mert ott mindig kamatyolnak valamit, és tuti elromlik utána az autó 3 héten belül.

Viszont van egy bácsika, akihez évek óta járunk, autószerelő, és őbenne jobban megbízom.

Ha nem viszem szakszervizbe akkor elveszik a garancia? Melyikkel járok jobban? Gondolom márkaszervizbe drágább. És még valami. Milyen olajat vegyek és hol?


2021. jan. 21. 13:53
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

#7, #9 Nem a netről hallottam, hanem volt egy ugyanez márka autónk 19 évig. Érdekes, amikor márkaszerviz csinálta, mindig gond volt vele 3 héten velül. Mire reklamáltunk, kiszivárgott, hogy gazdasági válság miatt nincs munkájuk, nem visznek autókat javítani, így szereznek maguknak kuncsaftokat. Ezt egy ott dolgozó ismerősünk utalt rá, de akkor az uram bízott benne, mert hogy haverja, de neki is elege volt belőlük. Nem minden márkaszerviz egyforma. Igen, tudom, vannak jók, de ők nem azok. Svindlis egy banda. Nem a márkaszerviz ellen vagyok, hanem ők ellen.

Így jutott eszembe, hogy inkább a bácsikához megyek, mert vele nem volt gond, és reális áron dolgozik.

Viszont nem tudom mit veszítek vele ha nem márkaszervizbe viszem. Mondjuk 20 évre szántam ezt az autót, szóval senkinek sem akarom igazolni hogy milyen munkálatok voltak elvégezve rajta.

2021. jan. 21. 18:21
 12/20 anonim ***** válasza:
Oké, ha nem viszed kötelező átvizsgálásra a márkaszervízbe, akkor úgyis bukod a garanciát.
2021. jan. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
37%
ne vidd mert valami gagyi mannol vagy tesco olajat raknak bele
2021. jan. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Mert az kötelező? És ingyenes? Vagy hogy? Meddig van garancia ilyenekre? Kilométerfüggő vagy hogy hány éves autó?

Bocsi de nem értek hozzá.

2021. jan. 21. 19:14
 15/20 anonim ***** válasza:

Szerintem engedd el.


Ez attól függ milyen autó, milyen ajánlat...mit írtál akkor, amikor vetted. De általában van korra és kilométerre is korlát. Az éves átvizsgálás nem ingyenes, de ha nem csináltatod meg bukod a garanciát.


De amíg nem árulod el, hogy milyen autó, mennyi idős és hány km van benne, addig sok konkrétumot nem fogunk tudni mondani.

2021. jan. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Fiesta 3 éves autó, szerinem nincs rá már garancia. Km t nem tudom de biztos nem véletlen hogy most jelzett először hogy olajcsere kell bele. Sosem volt átnézve még, nem is volt baja, meg igazából most sincs vele.
2021. jan. 22. 00:32
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

:D hát ha 3 éve nem csináltak vele semmit, akkor nincs garancia az biztos.

Olajat ha keveset mész vele akkor is évente kell cserélni, így most kéne harmadszor.

Most már oda viszed olajcserére, ahova akarod.

Mindenesetre legközelebb gyakrabban vidd, mert így nem lesz belőle 20 éves autó...

2021. jan. 22. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
keress valakit akinek van szerelő aknája és töltsétek fel akkor az kerül bele amit megvettél
2021. jan. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

3 éve semmi... juuj... Illik maximum 15 ezrenként vagy évenként olajat cserélni a kocsiban függetlenül attól, hogy a kézikönyv mit ír, vagy az autó jelzi-e.

Plusz új autó esetén megintcsak illik az első 2-4000 km után megintcsak cserélni egy olajat, mert az elején, ahogy összekopik a motor az olajjal viszi el a lekoptatott reszeléket, és ha nincs ez ilyenkor cserélve, könnyen megkoptatja a motor belsejét, és elkezd nőni az olajfogyasztás.


Erre haveri körben van egy jó példám is.. VW Tiguan 2.0 dízel, újonan véve 28 ezernél kiírta, hogy kevés az olaj. Kiderült még nem volt benne cserélve, és jó másfél litert rá kellett tölteni.. XD Szóval szerelő, és csere, most meg figyelés, hogy jelentkezik-e valami drámai.

2021. jan. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Megcsinálom neked!
2021. jan. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!