Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyibe kerül 1 garnitúra...

Mennyibe kerül 1 garnitúra lemezfelni és 1 garnitúra alufelni felújítása?

Figyelt kérdés
A lemezfelni felületi rozsdás, az alufelnik közül van egy néhány, amikből padkázások közepette tört le néhány darab. Ezek még menthetők? Ha igen, mennyiért / garnitúra?

2021. jan. 22. 18:09
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Beírtam hogy felnikereső, aztán az adatokhoz, hogy Mercedes, E-class, 15-ös, és hogy lemezfelni.

Az eredmény:

Nettó 45.833Ft,azaz brutto 55.000Ft-ba kerül, egy garnitúra új lemezfelni. A nyomaték kedvéért még egyszer:

Új, fényezett, fekete színű 4 darab Mercedes felni,az általad megadott paraméterekkel.

Jah, 5900Ft-ért házhoz szállítják a garnitúrát.


Ezzel szemben, az elöregedett, kikopott illeszkedő kúppal, és egyengetett peremmel bíró több mint 25 éves felniket, 84 ezerért akarják fényezni???

Nem akarlak megvezetni, de nézz utána, valami nem kerek, ha a két ajánlatot szembe állítjuk!


Remélem a moderátor nem veszi reklámnak, a forrás: alufelnikereso.net

Ugyan ott 14(!)féle alufelni is kapható ebben a méretben, egységesen 130.000/garnitúra.

2021. jan. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

#11: Egy ilyesmi, utángyártott lemezfelni van most fent az autón, elvileg minden paramétere megegyezik a gyárival, csak annyi annyi a gond, hogy a kerékcsavarokat bele kellett köszörülni, hogy pontosan illeszkedjenek, és ne kattogjanak hátul azért, mert beleérnek a rögzítőfékbe... :D


A 4 darab jó utángyári felni szállítással együtt meg pont annyi, mint ennek a rossz 4-nek a felújítása. 🤷‍♂️

(A felnisnél is mondták, hogy a jó utángyárival is ekörül leszek végösszegben. )

2021. jan. 27. 10:38
 13/18 anonim ***** válasza:
Én 16"-os rozsdás lemezfelni garnitúra felújításra 36ezer Ft árajánlatot kaptam.Facebookon sok ilyen cég hirdeti magát.
2021. jan. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
#13: Nálam ebben a történetben a 84.000-es árajánlatban a fényezés és a homokszórás részére 40.000 jött össze, a többi az a szerkezetei javítgatásoknak az ára (felnik kiegyensúlyozása, a hullámos peremeknek a kiegyenesítése)
2021. jan. 27. 11:47
 15/18 anonim ***** válasza:

#11 vagyok.

Ha tényleg úgy látod, hogy érdemesebb a 25 éves bádográfra költeni 84-et, mint 55-ért megvenni a 4 vadiújat, akkor én kérek elnézést!


Ha bántja a mercis önérzetedet az "utángyártott" kifejezés, akkor sok szerencsét a régiek felújításához.

2021. jan. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

#11: Azért éri meg rá költeni, mert benne van a Mercedes jel, ezért a használtpiacon komoly értéke is van, az ilyen állapotú lemezfelniket 30.000-ért szoktak elvinni, a jó állapotú, frissen felújítottakat meg 80.000-ért (ezt a garnitúrát én 15.000-ért vettem meg, mert az ismerősöm odaadta olcsóbban, mert a családjukban lévő 3 W124-eshez vettek donorautót, amihez szintén volt egy valag felni, így kellően útban volt nekik ez)


Az általad linkelt oldalon lévő lemezfelnik mindenek, csak éppen nem méretpontosak, mert a paramétereik teljesen eltérnek a gyári paraméterektől. A gyári lemezfelni paramétere a következő: 6,5Jx15H2ET49.


Tételezzük fel azt, hogy megveszem a nem méretpontos felnit:

Postával együtt már 61.000-nél tartunk, rájön a kerékcsavarok ára még, számoljunk darabjával 400 forinttal, kell belőle 20 darab, akkor már 69.000-nél tartunk, de van még a csavaroknak is postaköltség, legyen mondjuk 1000 forint, akkor már 70.000-nél tartunk, de ezeket még be kell esztertgálni az autóba, hogy ne érjen bele a rögzítőfékbe a csavar, benzinköltségem kb. 5.000, munkadíj esztergálással és krómozással együtt valószínűleg lehet úgy 10.000 körül, így kb. 80.00 forint elköltése után van egy garnitúra, nem pontosan illeszkedő lemezfelnim.


[link]

2021. jan. 27. 13:41
 17/18 anonim ***** válasza:

"Azért éri meg rákölteni, mert benne van a Mercedes jel".

Mert egy öreg görbe felnibe az a legfontosabb.....

Az, hogy a vadi új felni -ami még sokkal olcsóbb is- szerinted "nem méretpontos", kicsit necces megállapítás lehet, mert néhány ezer darabot már valószínű forgalmaztak belőle.

Még tovább is lenne kedvem érvelni, de a "csavarok postaköltsége, és a benzinköltség" kezdetű filléreskedő gondolatmenet elvette a kedvem....

Feladtam.

2021. jan. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
#17: Íííígen, felrakom a szóban forgó utángyári felniket, aztán berakom a gyári kerékcsavart, majd elkezd kopogni a kerék, mert a csavar beleér a rögzítőfékbe. (Egyébként most egy, az oldalon található kerék paramétereivel megegyező felni van fent, ott a gyári kerékcsavarokat le kellett köszörülni, hogy ne kattogjon.). Ezért nem szeretnék utángyártottat venni.
2021. jan. 27. 15:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!