Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyibe kerülne egy motorcser...

Mennyibe kerülne egy motorcsere ebben az autóban?

Figyelt kérdés
Az lenne a problémám, hogy sajnos motorcseréssé vált a Peugeot 206. Azt mondták adjam el, mivel nem éri meg megjavítani. Én olyan elven vagyok hogy még mindig olcsóbb megjavítani a motort mint venni egy másik autót aminek kitudja mi a baja. Namármost körülbelül milyen árra számíthatnék motorcserére ha én szerzem be a motort? Körülbelül a motor 60 ezer forint, innen indulnék ki, hogy kb mennyi lenne munkadíjjal együtt

2021. jan. 23. 14:18
1 2
 11/19 veterán vas ***** válasza:
100%

Hááát nem tudom, hogy ki és mit számol föl.

Az a szerszámokkal emelővel fölszerelt műhely, ahol egy 206-os peugeot motor nem vesznek ki két óra alatt, ássa el magát.

A berakás kicsit macerásabb, mondjuk legyen három óra.

Ez eddig 2+3=5 azaz öt óra.

Egy közepes kisvárosi műhely rezsióradíja 5-6ezerFt körül van. Ez akárhogy nézem max. 30. Erre még tegyünk átadás-átvételt, segédanyagokat (persze, vakítsuk még egy kicsit az ügyfelet, kávét is ivott, megy a fűtés is szól a zene, na max. 40-ra tornázzuk föl azt a számlát.

Valaki mesélje már el, hogy miért is beszélnek több százezres munkadíjról?

2021. jan. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
76%
5-6 ezer? Már 5 éve 8 ezer volt/per óra és kisváros maszek műhely.
2021. jan. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Persze, tudok én is olyan helyet, ahol már 10 fölött van az óraszorzó, pedig nem is márkaszerviz.

Na oda nem kell menni.


Amúgy nincs jelentősége, mert ha 10e/órával számolunk, akkor is 50 ezerből kijön a motorcsere.

2021. jan. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Motorkódos autónál még papírozni se kell. ha a motorkódja ugyan az az újnak is.
2021. jan. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem a munkadíj többszázezer, hanem összesen. 50-60 a motor és ennyiért is szerelik és még a motorszállítás díja, a papírmunka nincs benne. Legyen akkor 150 csak.

6-7000 körül van az órabére a szerelőknek vidéken kisvárosban viszont hiába tudnák kicserélni 5 óra alatt bizony 1-2 napot simán elszórakoznak vele. Az jó ha te ismersz nem ilyet, én is ismerek, de a szerelők háromnegyede ilyen. Akkor szállíttassa trélerrel a kocsit motorhibásan vidékre?

Ér ennyit a 206-tal szórakozni? A facelift utáni még csak-csak ér valamit az annyira nem rossz autó, de az előttiek azok tényleg szarok.

Én elengedném a fenébe, mert így legalább át tud ülni egy modernebb autóba, csak jól jár vele. Persze, ha ki tudja fizetni.

2021. jan. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

#11-es:


Azt nem gondolod komolyan, hogy neked bármelyik műhely egy MOTORCSERÉRE 5 (ÖT) munkaórát fog felszámolni :DDDD Mert akkor rohadt naív vagy.

Az, hogy meg lehet csinálni ennyi idő alatt elméletben, az nem jelenti azt, hogy meg is fogják...

2021. jan. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
16-os: pont ezt akartam mondani. Motorcsere munkadíja az fix, hogy 100-120 ezer Ft lesz minimum. Van vele bőven munka.
2021. jan. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Az autó tud lábon járni ,azzal nem lenne probléma, viszont mondta a szerelő, hogy a blokk el van vetemedve azaz enni fogja a vizet bármennyit síkoltatjuk a hengerfejet, és egyből az eladást mondta. Mert ő arra mondta, hogy adjuk el, hogy ha a blokkot síkoltatnánk, mert akkor ki kell mindent venni belőle stb. Az lehet tényleg nagyon sok munka. Viszont én nem tudom, hogy mennyi meló van egy motor ki-be rakással "annyira" szerintem nem sok. Úgy érdemes esetleg javíttatni, ha tényleg csak ennyi lenne a baja? azaz a motorblokk el van vetemedve?
2021. jan. 24. 19:08
 19/19 veterán vas ***** válasza:
100%

#16

Tévedsz, nem naiv vagyok, hanem tudom(!), hogy van egy ártáblázat, ahol megtalálható minden egyes munkafázis normaideje.

És igen, ahogy más is írja, vidéki városokban lehet találni 10ezer rezsióradíj környékén dolgozó normális műhelyt.

Ez legyen a válasz #17-nek is.

Hidd el, ez nem mesemondós szinten megy, hogy "van vele bőven munka", hanem típus/évjárat/munka megnevezése......X Ft.

Sajnálom ha nem volt még dolgotok tisztességesen dolgozó szakemberekkel.

Hál'Istennek vannak.

2021. jan. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!