Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyibe kerülne egy Golf...

Mennyibe kerülne egy Golf mk1-es átalakítása?

Figyelt kérdés

Egy Volkswagen Golf 1-esbe szeretnék egy VR6-os motort 4motion váltóval 4WD hajtással.

Na most a motor, váltó, kasztni árát azt tudom kb. mennyi, viszont ha én ezt a gépsárkányt forgalomba is szeretném véletlenül helyezni akkor oda kellenek tervek az átalakításhoz pl. Erősebb futómű, merevitések..

A papírokról nem beszélve, tudom hogy ez nem éri meg meg sok idő, de érdekel hogy mennyibe fájna ez ha megcsinálám, persze segítséggel.



2020. aug. 21. 11:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát véleményem szerint, ha minőségi szervizben, minőségi alkatrészekkel dolgoztok, papírokkal mindennel együtt, akár 3 millióba is fájhat.
2020. aug. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Beviz Elek ***** válasza:

Aszonnya 3 millió :D Melyik pénznemre gondoltál?


3 millióból az alkatrészeket nem vásárolod össze hogy magadnak belefaragd a garázsban. Lepapíroztatni Magyarországon soha nem fogod tudni.

2020. aug. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
büdös életbe nem fogod ezt fogalomba helyezni
2020. aug. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Van pár ember az országban aki foglalkozik ilyesmik tervezésével és átalakításával. Próbálj meg egynek a nyomára akadni a megfelelő facebook csoportokban.

Nem lehetetlen az egész egyébként, de nem ér annyit amennyibe kerülne. Itt, nálunk. Jobban jársz, ha felhajtasz egy német autót, ami kint le van már papírozva valami ilyesmi konfigra és behozod.


Azért az a 3 millió elég lehet. Nem aranyárban mérik az MKI bódét, meg a VR6 hajtást sem. Azon fog sok múlni, hogy melyik NKH-hoz kell menned és éppen milyen hangulata van az illetékesnek. A Mozaik utcai mizéria miatt történhetnek érdekes dolgok.

2020. aug. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Kedves Beviz Elek!


Nem viccnek szántam az összeget.

Több ismerősöm is építetett már autót, van amelyiknek műhelye is van.


Kis fogalmam van a dolgokról.

2020. aug. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
#4 Megnéztem Németországban 7millió fölött adnak egy ilyesmi járgányt: [link]
2020. aug. 21. 13:22
 7/10 anonim ***** válasza:

#6: Azért azt vedd hozzá, hogy ez egy 500 lóerőre húzott, gyakorlatilag utolsó csavarig restaurált, felújított darab. 0 km-rel elég komolyan megépítve (tank a csomagtérben, akksi is stb. Német árakon számolva a belefektett munkát ez ennyi. (Más kérdés, hogy talál-e rá valami elvetemültet)

Most ment egy egy VR6 MKII Sirocco Ebay-en 2600 eur körül, ami szimplán évek óta stabilan működő, nem egy patika állapotú trélerkirálynő volt. Gyári VR6-tal, gyári teljesítménnyel, igaz 4x4 nélkül, papírozva. (Ha az enyém nem most lenne turbófelújításon licitáltam is volna)


#4

2020. aug. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Vr6 motor+ 4motion váltó 300-400forintért már kapható, de az mk1 alá azt nem lehet simán betenni, nem úgy van kialakítva a kasztni. Nem volt gyárilag sose összkerekes
2020. aug. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Beviz Elek ***** válasza:

#5

Ha csak felújítod a motort, váltót, ledöntöd a hátsó üléseket és berakod a csomiba akkor igazad van, kijön abból a pénzből.


Ha mindezt belefaragod egy olyan autóba amiben ilyen motor sosem volt, tehát rengeteg egyedi alkatrészre lesz szükség, nem volt összkerekes de átalakítod a kasztnit hogy meg tudd oldani, arról ne is beszéljünk hogy komplett futóművet kell alá rakni hiszen teljesen más lesz, úgy nagyon kevés lesz a 3millió.

És ugye a papírozás lehetetlensége...

2020. aug. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Domonkos03102 válasza:
Ha Volkswagen alkatrészekből áll akkor Magyarországon lelehet panírozni!
2021. márc. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!