Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egyszer húz az autó egyszer...

Egyszer húz az autó egyszer nem. Haldoklik a turbó?

Figyelt kérdés

Ma reggel amikor indultam az autóval olyan lomha volt mint a szar. Pöccre gyulladt ahogy szokott is, amíg ki nem értem az utcából (200 méter) nem vettem észre semmit.


Ahogy felkanyarodtam a főútra adtam volna kicsit nagyobb gázt és semmi. Alig vonszolta magát. Hírtelen nem is tudtam mi történik, mentem vele még 1 kilómétert megálltam az út mellett, leállítottam az autót, felnyitottam a motorháztetőt. Nem vagyok mester, de észre venném ha valami nagyon szokatlan történne a motortérben.


Lényeg, hogy semmi szokatlant nem láttam, menet közben se vettem észre semmi szokatlant(kopogás, fütyülés, kattogás), azon kívűl, hogy nem ment az autó. Kéziféket is néztem, nem volt beragadva. Valami hasonlót tudok elképzelni mint amikor egy TDI motor túrbó nélkül működik.


Szóval visszaültem a kocsiba, újra begyújtottam és tádám. Újra úgy ment ahogy kell is neki. Most először csinált ilyet az autó. Tegnap is mentem vele 100 kilómétert, semmi jelét nem láttam ennek.


Egy 2001-es Focusról van szó. 1.8 Tddi, 90 Le. Tehát a kettőstömegű lendkerék nélküli változat. Igazából én úgy tudom, hogy ez még úgymond a régi, szög egyszerű dízel autókhoz sorolandó. Persze nyílván van benne elektornika. Nem csak a túrbó bír rosszalkodni. Csak nekem először az ugrott be.


Illetve az is érdekes, hogy egy újraindítás mit "javít" meg. Nyílván semmit, de akkor mégis mitől ébredt fel a ménes?



2021. jan. 23. 15:43
 1/4 anonim ***** válasza:
34%
Vidd el szervizbe ott majd megmondják hogy mi a baj. Látatlanba igazat adok, de az újraindításnál megjavulás miatt ez akár vezérlés meg mindenféle lehet.
2021. jan. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyszer jó , egyszer meg nem jó a turbó.

Szerinted így lehet???

2021. jan. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Arra gondoltam, hogy elromló félben van és néha problémázik, néha nem.


A számítógépem monitora is most adta be a derekát. Egy darabig megpiszkáltam a kábelt és újra jó volt. Mostmár semmi életjelet nem ad.


Visszakanyarodva a kérdéshez. Már kértem időpontot a mesterhez, hogy nézzen rá. Első körben rá lesz kötve a diagnosztikára és utána okosabbak leszünk. Csak az a baj, hogy addig ki kellene bírnia egy cirka 500 kilóméteres utat hazáig. Habár ma is forogtam vele és minden rendben volt.

2021. jan. 25. 21:13
 4/4 A kérdező kommentje:
Az 500 kilóméter pipa. Autópálya végig, 130-as tempó. A következő út a dokihoz lesz.
2021. jan. 26. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!