Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy kettő ütemű motornak a...

Egy kettő ütemű motornak a különolajzása mitől mehet tönkre?

Figyelt kérdés
Például az 50 köbcentis motoroknak. Sokat hallom hogy panaszkodnak rá, és hogy ezért kikötik. Annyian mondták, hogy már kezdek én is félni tőle.

2021. jan. 23. 17:25
 1/6 anonim ***** válasza:
53%
Dugulás.
2021. jan. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Dugulás, cső kirepedése, szivattyú hajtásának megszűnése, szivattyú kopása, a bovden nyúlása ami miatt kevesebb olajat adagol.
2021. jan. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha odafigyelsz, karbantartod, ellenőrzöd a csöveket, megfelelő minőségű olajat töltesz a tartályba, kifogástalanul működik a különolajozás. Nem véletlenül találta ki a gyártó.


Ne izgulj, ki van találva. Nem a motor a hibás.

2021. jan. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Márpedig előbb-utóbb minden robogón bedöglik.
2021. jan. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Utolsó előtti válaszoló. Érdekelne hogy karbantartani hogy tudom megfelelően? Mert olyanokat már csináltam hogy fogtam az olajtartájt és a csöveket és szépen kimostam. De maga az olajpumpa olyan kicsi és bonyolult hogy ahoz nem merek hozzányúlni. Illetve az olajzás működését hogy tudom ellenőrizni?
2021. jan. 23. 22:14
 6/6 anonim válasza:

Hát nekem besült a motorja mert kevesebbet adagolt a szivattyúja szóval én ajánlom hogy kösd ki,nem nehéz bekeverni és akkor 100% hogy kap olajat,már alkalmazás is van ami kiszámolja neked hogy mennyit kell beönteni x literhez csak be kell ütnöd az 1:40 es keverékarányt.

Az a baj hogy ezek sokat pörögnek és 8 ezres fordulaton már megvan az esélye hogy besüljön ha kicsit kevesebbet adagol,én is kb 2000 km t mehettem vele így hogy kevesebb olajat kapott.

Egy robogón még megértem hogy nem szükséges kikötni mert az kevesebbet pörög,de egy 2t 125 ön vagy egy am6 blokkos motoron már érdemesebb ha biztosra akarsz menni,nehogy úgy járj te is mint én.

2021. febr. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!