Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mi okozhatja a jelenséget?

Dimitris kérdése:

Mi okozhatja a jelenséget?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A segítségére lenne szükségem. Van nekem egy bosch PCM 8S típusú billenőfejes gérvagó fűrészem. Vadonatúj körfűrész lapot raktam fel rá, de ennek ellenére nagyon nehezen vágja, égeti a fát és füstöl vágás közben. Az einhell márkájú asztali körfűrészem is ugyanezt a problémát mutatja. Mindkét gép lassan 8-10 éve megvan de szénkefe nem volt még cserélve egyikben sem. A szénkefe elkopasa okozhat ilyen gondot? Vagy mi okozhatja a jelenséget?



2021. jan. 8. 16:39
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
Talán vídiással nem égetné a fát.
2021. jan. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%

Épp december elején megtapasztaltam egy "vadonat új" cirkula lapot...

A szomszéd vett egy 350-st,nem is volt olcsó,-hát...megélezve még csak-csak megvolt gyárilag,viszont nulla fogterpesztéssel adták el.

A tiéddel is az lehet....

Szénkeféknek semmi köze hozzá!

Ne is nagyon használd így,mert megégeted a lapot,kilágyul az anyag.

egy asztalos.

2021. jan. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
93%
Vídiás lapot tettél rá ? Nem raktad fordítva a lapot a gépre ? Tegyél már fel egy képet a fűrészlapról.
2021. jan. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
51%
Tapasztalatom szerint a vídiás lapoknál olyan szélesek a fogak, hogy hatalmasat ütnek az anyagra és az energia nem vész el (mint tudjuk) hanem hővé alakul.
2021. jan. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Mivel a vídiás erőlködés nélkül is úgy vágja a fát mint kés a vajat,

ezért nincs a mi hővé alakuljon.

Ez csak egy életlen, erőlködő, vagy fordítva felszerelt lapnál lehetséges.


Egy nem asztalos.

2021. jan. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!