Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a probléma? Amikor...

Mi lehet a probléma? Amikor elindulok az autóval egy idő után elkezdi csinálni azt a jelenséget, hogy mintha levenném a gázról a lábam és csak gurulna emelkedőn mintha le akarna fulladni. Szerintetek mi lehet a hiba?

Figyelt kérdés
2011. jún. 30. 14:04
1 2 3
 1/23 ledzep ***** válasza:

először is nézesd meg a vezérlsét lehet hogy ugrott egy vagy két fogat, vagy laza a szíj, de az tuti hogy először mindig a vezérlésre kell gondolni

ha az rendben van nézesd meg a kuplungot hogy minden fasza e

nem árt a légszűrőt is megnézni, nem e szorul cserére, én már fulladtam le 3 éves légszűrő miatt..

ha ezek se hoznak eredményt irány a motordiagnosztika....

ha ott sincs eredmény akkor jön a dolog költségesebb oldala, szét kell szedni a motor meg kell nézni a szelepek jók-e, vagy nem e égett át a hengerfejtömítés 2 henger közt, ami elég káros mert 2 henger összedolgozik és csökken a kompresszió és minnél nagyobnb a luk annál rosszab a dolog, egyszer pedig nem fog elindulni se az autó...ezt is átéltem már

de mielőtt szerelőhöz viszed a légszűrőt nézd meg, és a benzinpumpát is megtudod nézni hogy a szívócsonknál nem e szökik a benzin, mert bizony ha elöregedett a benzincső akkor ott is folyhat benzin és nem elegendő a a benzinnyomás, ilyen is volt már pár páciensnél...

remélem tudtam segíteni

2011. jún. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
ÜDv! nagyon köszönöm a választ.. amúgy gyorsan fogy a benzin a légszűrőt kicseréltem igen elég öreg volt :) utána jó volt kb amíg hazaértem 10km.. aztán megint elkezdte miután elindulta.. engem riogatnak hogy elképzelhető hengerfej beállássalis mert nem kap kenést.. de mindig nézem az olajszintet. meg azzal hogy vizes a benzin.. attól félek sokba fok kerülni... :S de mondtak rá olyat is hogy a gyertyákkal van valami.. amúgy hogyha hengerfejtömítés baja van vagyis ha szét kell szedni a motort az kb mennyibe fog kerülni??
2011. jún. 30. 14:18
 3/23 anonim ***** válasza:
Ha az üzemanyagszűrő nincs cserélve akkor is fullad a motor!! 4-5 000ft nem nagy összeg.
2011. jún. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
nemtudom h volt e valaha cserélve:) 16éves autoról beszélünk :) az kerül 4-5 ezerbe vagy a hengerfejtömités??
2011. jún. 30. 14:22
 5/23 ledzep ***** válasza:

nos attól függ milyen gyertya van benne, én általában a 3-4000ft közötti tartományú brisk gyertyát ajánlom vagy amit gyárilag előírnak mert van öntisztulás nem úgy mint a párszáz forintos gagyiknál,

amit az előtte szóló írt hogy az üzemanyagszűrő miatt is lehet gond, teljeséggel jogos, olajcseréknél azt se árt cserélni...de legalább 2-3 évente

az ár...hát sokmindentől függ, hogy hova viszed

először is szakszervizbe semmikéépp nevidd, csak ha nagyon megéri, mert különben a bőrt is lehúzzák rólad

keress egy jól felszerelt műhelyt aho viszonylag olcsón dolgoznak

ahol én vagyok gyakorlaton ott 3500ft/h díjjal dolgoznak

típustól függ, de pár óra még a teljes blokkot szétkapják meg összerakják

na már most ha szét kell szedni akkor mindenhol ahol tömítés van csere, a csavarokat is cserélni kell ez olya 10-20ezer ft.. aztán hűtőfolyadék csere motorolajat is ajánlott cserélni szűrővel együtt ez is 10-20 ezer között van.....és ehhez jön a munkadíj

nem olcsó mulatság....szóval aztmondom a többit amit leírtam/unk nézesd meg, ÉS CSAK A LEGVÉGSŐ ESETBEN SZEDESD SZÉT A MOTORT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2011. jún. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 ledzep ***** válasza:

milyen típusú autóról van szó?

nekem a 15 éves fiatomba volt 4200 a hengerfejtömítés, a benzinszűrő 3000ft, a csavarok a motorhoz 4000ft...

tömítéskészlet 7600ft....

2011. jún. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Egy 1996-os Opel Astra F 14. 16v ről beszélünk
2011. jún. 30. 14:34
 8/23 ledzep ***** válasza:

ha meg az a probléma hogy nem kapnak kenést az alkatrézek nem ezek lenénnek a tünetek, sőt a dugattyúid besültek volna rég

de ha rászánsz pár ezer forintot át tudod mosni a motort

veszel olajhoz adagolható tisztító folyadékot általáb 2-3 decis kiszerelésben kapható...na az elméletileg elég lesz neked

hozzáadod a motorolajhoz járatod alapjáraton 10p ercig, néha kisebb gázt is adsz..eztán leengeded az olajat,

na itt nem szabad egyből a jó olajat betölteni , hanem erre a célre kell venni tescos olajat 3500ft 5liter, abból töltesz annyit amennyit előír, vagy kell

szintén járatod 10 percig, ezt is leengeded , és csak eztán töltöd be a rendes olajat

a tisztitó folyadék 2000 körül mozog meg e a tescos olaj 3500 ft körül....meg a rendes olaj amit én javaslok hogy castrol legyen( nagyon bírja a kiképzést) 9000 KÖRÜL VAN...bár ezt amit most leírtam olyan 5 évente elég megcsinálni , ha még ér annyit a kocsi....

2011. jún. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat :)
2011. jún. 30. 14:38
 10/23 ledzep ***** válasza:

hát el kell döntened mennyit ér neked az autó meg

de egyébként nézesd át...egy teljes átvizsgálást megcsinálnak 4000 ft-rt kb....meg egy motordiagnosztika maszek szerelőnél 3-4000, és utánna okosabb leszel

viszont arra felhívom a figyelmed hogy az egy dolog hogy motordiagnosztikán nem találnak hibát, de attól nem biztos hopgy rendben van minden, mert a mechanikus hibákat nem jelzi ki, ezért kell egy átvizsgálás-...

de mindenképp nézesd át, meg egy motordiagnosztikát csináltass.....aztán okosabb leszel és megúszod 10ezer ftból....

egyébként meg hogy ha jobb volt levegőszűrő csere után lehet hogy megmozgattál egy két vezetékeet, és atól lett job, nem elképzelhetetlen hogy megvan törve egy két vezeték

remélem segítettem valamenynit

szép napot!

=)

2011. jún. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!