Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1999-es 1.3 8V-s GC sedan...

1999-es 1.3 8V-s GC sedan Suzuki Swiftben van alacsony olajszintre figyelezető lámpa, illetve a műszerfal mögötti diagnosztikai kapcsoló benne lehet?

Figyelt kérdés
Van egy a fentebb említett típusú Swiftünk. Nívó pálca szerint van benne olaj, még kicsivel a max jelzés fölött is, ez nem probléma ugye? Illetve elvileg van egy kapcsoló a műszerfal alatt, amivel ki lehet villogtatni az esetleges hibakódokat, mint az Opeleknél a fék, gáz gyújtás kombó, ez pontosan hol lehet, képe van valakinek? Mind a kettőnek próbáltam már utána nézni, de még nem találtam választ. Köszi előre is a segítséget.

2021. jan. 29. 11:45
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]


Ez mondjuk 93-as. De egy 99-esben nincs rendes obd2 már. Kb 15 euró egy általános kiolvasó ahhoz.

2021. jan. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi, majd megnézem jobban a műszerfal alatt, egy képed nincs esetleg, hogy hogyan néz ki a kapcsoló? Illetve a másik 2 kérdésre tudod esetleg a választ?
2021. jan. 29. 12:13
 3/6 anonim ***** válasza:

A “kicsivel” max felett még sosem okozott problémát nálam, bár susukim nem volt, de szerintem általában nem gáz ha tényleg egy kicsiről van szó.


Nem akarok hülyeséget mondani, de normál autókban 99 környékén nem nagyon láttam olyat ami szintre jelez, csak olyat ami nyomásra.

A bmw alis a későbbi modelleibe tette bele amennyire tudom. De biztos van aki jobban tudja.

2021. jan. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egy kicsivel a max. jelzés felett még nincs gond, valaki még túl is tölti mindig egy kicsivel. Én személy szerint max. szintre töltöm.

Nincs alacsony olajszintre figyelmeztető lámpa, csak alacsony olajnyomásra figyelmeztető. Ez jelezhet akkor is, ha nincs elég olaj, mert akkor már nincs elég olajnyomás sem. Azonban célszerűbb figyelni a szintet, mert amikor a lámpa bejelez, akkor már régen késő.

Diagnosztikai kapcsoló nincs 97-től felelé egyik régi Swift-ben sem. A motortérben kell a diagnosztikai csatlakozó megfelelő lábait rövidre zárni és a gyújtást ráadni, ekkor villogja ki a hibakódot, ami legtöbbször nyilvánvaló hiba esetén is 12, azaz nincs hiba.

2021. jan. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4: akkor az az a megoldás ami a videó 2. felében van.
2021. jan. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm mindenkinek!
2021. jan. 29. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!