Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy b6os 2009 evvegi...

Van egy b6os 2009 evvegi passatom . 2 literes cr motorral. Mar egy honapja hirdetem a hasznaltauton 1.7 ert 240k kilometerrel. Nyilvan az ar alkudhato de mennyi ido mig elviszik?

Figyelt kérdés
Tudom , hogy az olcsobb arfekvesu autokat hamarabb viszik, de nekem kezd egyre surgosebbe valni az eladasa. Motorikusan rendben van a valto is es aprobb esztetikai hibak vannak csak. Ha egy kereskedot kihivok es feltetelezzuk hogy valoban nincs semmi gondja. Lehetseges hogy ok ilyenkor probalnak legalabb 50%-ot alkudni az arbol barmi is a helyzet?

2021. jan. 31. 09:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Én nem is látom a kocsidat a hasznaltauto.hu oldalon. Amúgy vannak olcsóbbak is. Ha sürgős az eladás, lejjebb kell vinni az árat. A kereskedő ad majd 1 milliót érte, esetleg 1,2-t, de próbáldj meg egy-két kereskedést, aztán kiderül.
2021. jan. 31. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen , tegnap este szedtek le letelt az egy honap, ma fogom vissza tenni
2021. jan. 31. 10:06
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem védem a kereskedőket, de ők is akkor tudják haszonnal eladni, ha előtte jóval a piaci ár alatt veszik meg, mert így tudják a jót piaci áron, a rosszat picivel piaci ár alatt adni.


2010-es, 272ezret futott, 2.0 CR Passat van fent 1.45 M-ért is. Ha ezt kereskedő árulná, szerintem biztos 1 M körül, esetleg picivel az alatt számította volna be. Persze a bátor nepperek lehet, hogy bepróbálkoznak 850 ezres ajánlattal, de sokkal ez alá nem hiszem, hogy mennének.

2021. jan. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kérdésedben a válasz: tudod, hogy az olcsóbb árfekvésű autókat hamarabb elviszik. Már sokkal hamarabb árat kellett volna csökkentened, mert a fenti infókból az jön le, hogy jóval a piaci ára fölé áraztad.
2021. jan. 31. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A kereskedő látatlanban fog 500 ezerrel kevesebbet mondani, mint amennyit te szeretnél. Ha beleegyezel kimegy, ha nem akkor lerakja a telefont. Másik verzió, hogy azt mondja elmegy megnézni, ott helyben mond 250-400 ezerrel kevesebbet, majd megvillantja előtted a pénzt és rábeszél miért jó neked, hogy ha annyiért eladod neki. Te pedig ha nem vagy gyakorlott üzletkötő bele is mész, hiszen sürgős is eladnod, elmondod hogy 1 hónapja nem jelentkeznek rá, kell a pénz és amúgy is talált rajta olyan hibát amit te észre sem vettél, mert nincs is. Ebből élnek, ehhez értenek. Tisztelet a kivételnek.


Körülbelül ez fog történni.


Lőjj be egy piacképes árat ha el akarod adni. Lehet neked annyit ér, de ha mindenki másnak 200-al kevesebbet akkor nem fogják megvenni. Hiába fogod sorolni egy potenciális vevőnek, hogy te 2 millióért vetted meg most volt szervizelve fél éve 600-ért, de kell egy 9 személyes azért adod el 1,7-be, nem fogja érdekelni, mert a Peti 1 várossal odébb ugyan ilyet akar eladni 1,3-ért csak abban nem bőr van. Példának hoztam fel, nem láttam az autód.


Ne vedd sértésnek, kicsit nyersen fogalmaztam meg.

2021. jan. 31. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Régi hirdetésekre már nem ugrik senki.

Ha jót akarsz magadnak, készítesz új fényképeket, rendszámot kitakarva az új hirdetéshez. Miért? Mert megjegyzik, hogy a te autód már több hete ott van és nem adtad el, szóval valószínűleg problémás a járgány.

Nézd meg az átlagárat és 100 ezerrel kínálj alá. Alkudozáskor meg legyél szigorúbb. Így hamar el tudod adni, kisebb vesztességgel.

2021. jan. 31. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Régi VW-t csak kispénzű autóvásárlók vesznek, ők pedig a kínálat aljáról csipegetnek, szóval érdemes lejjebb vinni az árat valamennyivel, ha meg akarsz szabadulni tőle.
2021. jan. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Passatoknál sokat számit a felszereltség, a tiéd milyen? Trend, Comfort stb. ?
2021. jan. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#5 vagyok


Ami még eszembe jutott, nem írtad, hogy újonnan vetted e az autót vagy használtan. Laikusok általában a kilométert nézik, nem az állapotot. Ha biztos vagy benne, hogy nincs tekerve az autó kérd le kormányablakon - azt hiszem így hívják, ha nem akkor bocsánat, nem Magyarországon élek egy ideje. Onnan fotózd ki a km állást, mint egyfajta alátámasztás, hogy valós a kilométer. A potenciális vevőnek sokkal kényelmesebb, hogy nem kell nyomoznia az autó után. Vagy ha van komoly érdeklődő annak CarVertical-on kérd le, hogy nem volt törve, stb... Mostanában úgyis CarVertical az atyaúristan annak aki használtautót vesz. Pár forintot ráköltesz, de egyfajta megerősítés a vevőnek, hogy igen, ez az autó jó mert nem volt törve és nincs tekerve. Ez egy olyan apró plusz ami 2 hasonló autó közt a kicsivel drágább felé billentheti a mércét.


Ahogy feljebb írták fotózd le újra, vidd el előtte mosóba, takarítsd ki, a motorteret is! Nincs annál kiábrándítóbb mikor egy zsáknyi levél meg 10 év pora ott figyel a motortérből. Azt a benyomást akarod kelteni, hogy az autónak gazdája volt, nem használója. Készíts a részletekről is képeket. Ennek a típusnak gyakori optikai betegsége például, hogy ne vannak kopva a gombok. Ha rendben vannak fotózd le azokat is, nyilván ismered a típus hibáit, meg kell mutatni, hogy ezek a dolgok ezen az autón már pedig hibátlanok. Egy használt autót nagy mértékben a képek adnak el. Ha feldobsz 4-5 képet átgurulnak felette. Ha felraksz 30-40-et amin a részleteket is látni, akkor már eltöltenek felette egy kis időt és ha tovább is böngésznek emlékezni fognak rá, mert többet nézegették. Ha van szervizkönyv azt is fotózd le azt is. Akár a pótkereket és környékét is lefotózhatod. Persze miután tiszta. Pucold le a kormányt, váltógombot, műszerfalat. Apróságoknak tűnnek, de sokkal eladhatóbbá tesznek egy autót.

2021. jan. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!