Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha kicsi emelkedon hatramenetb...

Ha kicsi emelkedon hatramenetben hagyom az autot parkolni, es nem hasznalok kezifeket, az eleg biztonsagos, vagy elgurulhat az auto?

Figyelt kérdés

Van egy kis problema a kezifekkel, ha benyomom a gombot, kiugrik a hejerol a gomb a tokostul. Ma reggel nem figyeltem, azt hittem, hogy csak tobb ero kell, igy megjobban behuztam kiengedes helyett. Nem is birtam aztan kiengedni csak segitseggel. 2 valasztas van, vagy beviszem szerelohoz, vagy pillanatragasztoval visszaragasztom. Igy ha lenyomom a gombot, nem fog a tokja visszafele feljonni. De vajon ez a megoldas jo e?

Bevihetem szerelohoz, de addig is sok helyen kell parkoljak enyhe emelkedon. Eleg ha hatramenetben hagyom, nem fog elgurulni?


2021. febr. 2. 14:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Elgurulhat. Használj éket, vagy kormányozd neki a patkának lejtirányban a kereket, amíg nem csináltatod meg a kéziféket
2021. febr. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Emelkedőn sebességbe tedd, ne hátramenetbe. És igen, ékeld ki a kereket.


Kézifékkar nem nagy tétel, akár bontottan, ne vacakolj a szerelgetésével.

2021. febr. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Ha lefele lejt az ut, (tehat a kocsi orra van alacsonyabban) akkor is egyesbe hagyjam vagy hatramenetben? Sajnos ez kijelolt parkolohely, nincs padka. Mai napon nincs alkalmam, hogy eket szerezzek.

Megprobalok majd egy muhelybe beugrani 2 munka kozott, de addig a pillanatragaszto nem megoldas?

2021. febr. 2. 14:57
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nincs alkalmad találni egy féltéglát, darab fát, követ? Ne legyél már ennyire élhetetlen.
2021. febr. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
En konkret ekre gondoltam, amit favagasnal hasznalnak. 😅 Egy 19"-es meretu kerekrol beszelunk, szerintem a felteglan siman atmegy. Na de majd agyalok vmin.
2021. febr. 2. 15:06
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Tégla, nagyobb fadarab, a lényeg hogy támaszd alá a kerekeket.


Ha az orra van alacsonyabban, akkor szerintem lejtőn állsz. Haladáskor legalábbis úgy szokták mondani.


Nem tudom mit akarsz ott ragasztani amire megoldás lenne, én kitámasztanám a kocsit adddig.

2021. febr. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

elgurulhat, ha a motor nincs jó állapotban

továbbá, nem jó folyamatosan terhelés alatt hagyni a váltót és motort

húzd be a kéziféket, ha hibásan működik ,csináltassad meg!


egyébként még a padka felé kéne kormányoznod a kocsit, arra az esetre, ha a kézifék és sebesség is elengedne

2021. febr. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
65%

Páran itt nem különbözetik meg a lejtőt és az emelkedőt.

A Kérdező autója lejtőn áll, tehát hátramenetbe tegye a sebességet.

Ha az autó orra lenne magasabban a hátuljánál, akkor emelkedőn állna és egyesbe kell kapcsolni.

Sokat használt autónál a sebességszekrény fogaskerekei már nem jól illeszkednek, tehát ha nem sík terepen áll, akkor akár egy nagyobb szélterhelés esetén is "kidobja" a sebességet neutrálba és a kocsi elindulHAT.

Az én autóm az utca egyik oldalán parkolt. Egy másik autó pedig az utca másik oldalán, egy nagyon pici lejtőn. Egyszer csak a másik kocsi beindult és eltorlaszolta az utat...

2021. febr. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Ok. Itt vannak nalam okosabbak.Hala Istennek! 😅 Szoval, lejton allok.

Ez egy 2014 - es auto, 30 ezer merfolddel.

Voltam szerelonel, bevittem a "gombot" ami kiesik, de nem birta beazonositani, igy nem mondta, hogy tagasszam vissza, vagy ne. Es annyira elfoglaltak, hogy csak 10 nap mulva van ideje ranezni.


Ez a kezifek gombja es annak a boritasa, tokja jon ki a lyukbok, ha behuzom a kezifeket. Tehat nem nyomodik befele a pocok, igy akar milyen erosen huzom fel a kezifeket, ha nincs a gomb benyomva, nem engedi lenyomni a kart. Remelem azert valakinek osszeall mirol beszelek.

2021. febr. 2. 16:50
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Kiékelni a egyszegszerűbb és legtutibb.
2021. febr. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!