Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Meddig szabad hagyni kiürülni...

Meddig szabad hagyni kiürülni a tankot?

Figyelt kérdés

Az én tankom 58l és általában 48-53l-ert szoktam bele tankolni átlagosan, negyedig vagy az alá hagyom kicsit menni, üzemanyag lámpa még nem villan ki ekkor.

Olyan meg egyszer volt csak, hogy addig vártam amíg kivillant.


Ez az 5-6l elég lehet ahhoz, hogy a pumpát is hűtse illetve az alján a lerakodás se tömítse el a pumpa szűrőjét?


A kocsi napi használatban van, a motor nincs nyúzva 2500-2800 körül van használva gurulos tempónál városban is illetve időnként elmegyek vele éjjelente ilyen-olyan kanyargós utakrs kocsikázni, cruise-olni, kicsit megpörgetni, akkor simán van, hogy egyenes szakaszon is 4-5ezer körül forog a motor. Csak az igénybevétel miatt írom. Ellenben hidegen sosincs hajtva és lepadlózva sincs nagyon, inkább a fordulatszám alapján megyek sem mint padlógázzal.



2021. febr. 6. 07:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
1/3-nál már nem árt tankolni, tehát olyan 15 liternél, hogy mondjak egy számot. Ez főleg akkor igaz, ha sokat rövidutazol, de úgy általában az a legjobb a technikának, ha van bőven üzemanyag mindig. Az 5 liter kevés.
2021. febr. 6. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
28%
Tökmindegy. Akkor sem lesz semmi baja, ha kifogy.
2021. febr. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
én mindig világító üzemanyag lámpánál tankolok
2021. febr. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%
Az enyém 56 literes és akkor tankolom vissza tele, amikor a visszajelző lámpa elkezd világítani. Olyankor általában 50 litert szoktam tankolni.
2021. febr. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
66%

Én is mindig a visszajelző lámpa kigyulladása után tankolok, olyankor van benne még 5 liter. Egyszer próbaképpen ki is fogyasztottam.


Tehát a lepontozós autóguruk szerint már szét kellett volna hullannia az autómnak, mert nem rohantam harmad tanknál a kútra. Ennek ellenére lassan 300 ezer km van benne és hibátlanul működik.

#2 voltam.

2021. febr. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Megvárom amíg világit, akkor még 120 kilométert ud elmenni ,szóval kb 8-10 liter van benne.
2021. febr. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Megvárom amíg jelezni kezd, ekkor a 60 literes tankban még 10 liter van, gondolom direkt jelez ilyen korán, hogy még maradjon benne ami lötyögni tud.

Egyébként túl van lihegve mint sok más is az autós társadalomban, vannak problémás típusok amik erre érzékenyek, de az összes többi autót nem érdekli. Az 5 ezerért tankolások országa vagyunk úgyhogy igen sok autó járkál negyed alatt lévő tankkal élete jelentős részében.

2021. febr. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Alján ha felgyúlik egy kis szmotyi, pl azt nem jó ha megpróbálja beszívni.
2021. febr. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Mindegy, csak ne fogyjon ki teljesen!
2021. febr. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
76%
#8: ezt mondjuk nem értem, ha tele van a tank és áll 1 napig az autó, akkor nem gyűlik össze a "szmötyi" az alján?
2021. febr. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!