Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Meddig szabad hagyni kiürülni...

Meddig szabad hagyni kiürülni a tankot?

Figyelt kérdés

Az én tankom 58l és általában 48-53l-ert szoktam bele tankolni átlagosan, negyedig vagy az alá hagyom kicsit menni, üzemanyag lámpa még nem villan ki ekkor.

Olyan meg egyszer volt csak, hogy addig vártam amíg kivillant.


Ez az 5-6l elég lehet ahhoz, hogy a pumpát is hűtse illetve az alján a lerakodás se tömítse el a pumpa szűrőjét?


A kocsi napi használatban van, a motor nincs nyúzva 2500-2800 körül van használva gurulos tempónál városban is illetve időnként elmegyek vele éjjelente ilyen-olyan kanyargós utakrs kocsikázni, cruise-olni, kicsit megpörgetni, akkor simán van, hogy egyenes szakaszon is 4-5ezer körül forog a motor. Csak az igénybevétel miatt írom. Ellenben hidegen sosincs hajtva és lepadlózva sincs nagyon, inkább a fordulatszám alapján megyek sem mint padlógázzal.



2021. febr. 6. 07:15
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

10es

Valószínüleg nem, mert régebbi autóknál mindig akkor jött elő ez a probléma nekem is, mikor már kevés volt a nafta. Nem 8as voltam.

2021. febr. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
üzemanyagszürő 1000ft
2021. febr. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
#12 igen, a betét, de a komplett szűrő ~10 ezer. De nem is ez a gond, hanem amit okozhat, már ha okoz... Gyanítom ha valami gond lesz az üzemanyagból adódóan az inkább a magyar hitvány üzemanyagnak köszönhető és nem a pár porszemnek ami belehullik a tankba tankoláskor :D
2021. máj. 29. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!