Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Budapestiek, mikor lett...

Budapestiek, mikor lett először autótok?

Figyelt kérdés

Lassan egyetemi éveim végére érek. Elgondolkozok a saját autón, de igazából még olyan sok értelme nem lenne. A diákbérlet verhetetlen, belvárosban tömegközlekedni sokkal egyszerűbb. Persze tudnám hol használni az autót, de egyelőre kevésbé látom racionális döntésnek.


Ti milyen helyzetben vettetek először autót, miért pont akkor?


2021. febr. 7. 13:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Még 1996-ban Budapesten, de már akkor dugig voltak a parkolók. 2000-ben költöztem vidékre, onnantól kezdve folyamatosan muszáj.

Bp-i komám a lakótelepen a lakásától ma már 2km-re talál szabad helyet, onnan gyalogol. A buszmegálló meg van 30m-re tőle...de már ő is röhög ezen.

2021. febr. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
26 évesen, munkahely miatt, mert túl messze volt. És drága fenntartani, pláne úgy ha csak melóba van használva. Viszont az ember egyszer szakad ki a tömegközlekedésből, utána a büdös életben nem veszi rá a lélek, hogy megint visszaüljön abba, inkább nyög az autóval pénzügyileg és közlekedésügyileg is. Ilyen az emberi természet.
2021. febr. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
28 évesen, 2011-ben. Hozzáteszem jogosítványt 17 éves koromban szereztem, de pont az általad említett okok miatt nem volt szükségem autóra. Városon belül egyszerűbb és olcsóbb volt diákbérlettel villamossal mennem. Egyetem után olyan helyen dolgoztam ahol béren kívüli juttatásként adtak bérletet + volt céges autó is. Így megint csak nem volt azért sajátra szükségem, hogy álljon.
2021. febr. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
21 évesen. Autórajongó vagyok kiskoromt, úgyhogy nekem ez nem annyira szükségből lett. 1997-es "szaloncukor-orrú" Ford Mondeo volt, 2 literes benzinmotorral, és annyi extrával, ami első autónak bőséges (digitklíma, fűthető bőrülések, elektromos tetőablak, stb). Saját összekuporgatott pénzemből vettem. Sajnos sok baj volt vele az alatt a 2 év alatt amíg nálam volt, de nagyon szerettem, baromi kényelmes és relatíve dinamikus autó volt. Munkába jártam vele nap mint nap.
2021. febr. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

25 évesen, na nem azért, hogy pesten mászkáljak vele, de a vonatozást egy életre megutáltam 7 év alatt, mikor azzal jártam haza az ősökhöz.

Aztán persze nagybevásárlásra azért azóta kocsival megyek, ha már van.

2021. febr. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
11 éve voltam 18, 2010-ben vettem az első autóm, akkor diákmunkáim voltak állandó éjszakás árúfeltöltés... 60000 ftert vettem egy friss műszakis kispolszkit, azért azt mert annak az éves biztosítása volt kedvezményes kategóriában kB 5-6000 Ft, még egy Marutinak vagy egy Swiftnek kB 100000 Ft lett volna akkor A0 jogaival (Pesti lakcimmel) Arra igazából tökéletes volt, hogy eljártam vele a szomszéd kerületbe dolgozni, és suliba, néha meg hosszabb útra is. Szüleimnek akkor nem volt autója, így őket is én vittem ha kellett meg a húgomat is. Már nincs meg, pedig mostanában már hihetetlen áraik vannak.
2021. febr. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!