Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha egy autót friss műszakival...

Ha egy autót friss műszakival árulnak, az jó pont?

Figyelt kérdés

Értem ezalatt, hogy ha átment műszakin, annyira rossz állapotban csak nem lehet... Tehát szétrozsdálva nincs, futómű fék világítás rendben, egyedül motorikusan lehet probléma, ami viszont csak kiderül ha odafigyel az ember, ill. a próbakörön?


Nem 200 ezer forintos kocsiról beszélek, tegyem hozzá. Bár olcsóbb mint kortársai, ez érdekes... Vagy kortársai vannak túlárazva kicsit. Vagy simán csak gyorsan kell a pénz.


2021. febr. 11. 15:47
 1/9 D. Brasco ***** válasza:
78%

Ha normalis helyen ment át a műszakin,es valoban alá is néztek akkor nyilvan jo pont.

Ha viszont valami olyan helyen vizsgázott,ahol elhangzott a bűvös "főnők,ha rádobol egy tizest....." Kezdetű rigmus,akkor kb semmit nem jelent a friss műszaki.Vagyis összesen annyit,hogy 2 evig erre nincs gondod,viszont az autó lehet olyan allapotban van,hogy még a bontós sem venné be

2021. febr. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem feltétlenül jó a friss műszakival eladott autó, de ez attól is függ, neked milyen elvárásaid vannak.

Lehetnek olyan autók, amelyekkel rendben vannak a dolgok, nem is azok jelentik a kérdést, hanem azok, amelyeket "okosban" áttoltak a műszaki vizsgán úgy, hogy esetenként balesetveszélyes állapotban is lehet.

Te nem tudnád leműszakoztatni, de a kereskedő a kapcsolatai lévén "okosban" megoldotta.. kérdés, megéri az neked?


Tehát a friss műszaki csak akkor előny, ha az autó valós állapota is tükrözi azt, nem szabad az autó átvizsgálása helyett elfogadni, hogy most vizsgázott le, mert a sufni-kereskedők roncsokra is tudnak érvényes műszaki vizsgát szerezni.

2021. febr. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A saját magam nevében tudok írni és tudom ez többeknek nem fog tetszeni:

Ha meg akarok venni egy autót, tetszik, jó állapotban van, akkor nem az a 20.000 Ft vizsgadíj fog eltántorítani tőle. De hozzáteszem, sosem a pár százezres kínálatból szoktam guberálni. Eddig a legidősebb autó, amit megvettem 6 éves volt. Ha egy 6 éves kocsinál azon kell izgulni, hogy átmegy-e a műszakin, akkor az már régen rossz és eszem ágában sem lenne ilyen lomot megvenni. Egyébként pont ez az autó volt, amelyiknek csak 4 hónap műszakija volt, mikor megvettem. De a legkisebb mértékben sem zavart. Elvittem egy vizsgaállomásra, fél óra alatt levizsgázott, kifizettem a pénzt és mentem tovább a dolgomra.

2021. febr. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az első autómat, mondjuk az 200 ezres kategória volt, friss műszakival vettem , de utólag nézve biztosan korrupt módon tolták át. Annyira nem zavart, ami fontos volt, mert egyébként balesetveszélyes lenne(pl. fék), azt megcsináltattam, ez bele is volt kalkulálva, de a végén, 2 évvel később irreálisan nagy összeg lett volna újra vizsgáztatni, az oldjuk meg okosban pedig nem az én stílusom, úgyhogy én meg lejárat közeli műszakival adtam el. Később lekérdeztem, még 2 évre megcsinálták, mielőtt bontóba ment, és biztos nem egyenes úton, mert úgy nem érte volna meg.


Egyébként normális állapotú használtnál nem ezt nézném elsősorban, egy 5-6 éves kocsi úgyis átmegy, ha csak a legalapabb dolgokat karbantartották.

2021. febr. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

műszaki az semmit nem jelent mivel sok helyen van müszaki vizsga "okosban"

mondom magyarul zsebbe egy pista vagy deák fecó és át is ment egy szét rohadt kitörő kerekü autó sajnos. Szóval ez nem oszt nem szoroz.

2021. febr. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Egy 2009-es Mitsubishi Coltról lenne szó 1m Ft alatt, de nem szeretném ide linkelni...


Nyilván gyanús hogy miért olcsóbb mint a többi, de egyébként nem tűnik bontószökevénynek... szép fényezés, belül is kulturált, és magánszemélytől eladó, nem murvás kereskedőtől.

2021. febr. 11. 19:03
 7/9 anonim ***** válasza:
53%
németo-ból behozott rommá tört ócskavas felejtsd el
2021. febr. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
53%
Ha olcsóbb, mint a többi és még friss is a műszaki, akkor ott valami sumákolás van.
2021. febr. 12. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Rendben, okés. R-es rendszám, 2009-es modell, valóban az lehet. Felejtős.
2021. febr. 12. 08:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!