Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan rögzítsem a központi...

Hogyan rögzítsem a központi zár motrát?

Figyelt kérdés

Autó: Opel astra F Caravan, 1994

Helyzet a következő: Nem volt gyárilag, vettem most univerzális szettet, kábelezés megoldva eddig minden ajtóhoz és irányjelzőkhöz, már csak a motrok (actuator) rögzítése van hátra és eléggé elgondolkodtató a helyzet. Néztem jópár megoldást más autókon a neten, de itt az első ajtóknál más a helyzet, egyszerűen nem tudom hova és hogy tudnám rakni, hogy jó párhuzamos legyen a motor a kézi lezáró rúdjával. Sajnos a lemezre kívűl nem tehetem, mivel nem fér el a lemez és az ajtókárpit között :( Pedig úgy nagyon egyszerűen megoldható lett volna. Hátsó ajtóknál még nem annyira vészes, ott vízszintesen is megy a rúd, megoldható, csomagtér ajtóhoz szereztem gyári bontott motrot, ami direkt oda való. Bárki, akinek ilyen autója van/volt és szerelt be/szereltetett be központi zárat és még van is róla fotója, tippje, azt nagyon megköszönném... Kár lenne az utolsó mozdulatnál feladjam ezt a hosszú harcot.



#Opel #Opel Astra F #központi zár #központi zár motor
2021. febr. 12. 22:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Fényképem nincs, de láttam már pár ajtót belülről, és mindegyikben szegecselve volt. Gondolom, ehhez is lehetne gyártani valami kis konzolt lemezből, amire valahogy felfogatod a motort, aztán a konzolt pedig felszegecseled az ajtóra.
2021. febr. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A szettbe nem adtak hozzá ilyen kifurkált lemez tartókonzolokat? Azzal szokták rögzíteni, a megfelelő pozícióban, ahogy az első írta.

Ilyen:


[link]

2021. febr. 13. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Adtak hozzá, minden motorhoz egy olyan konzolt. Ezt a konzolt kell motrostól felfogassam valahogy az ajtóra, mégpedig a két lemezrész közé (ahol van az ablaktekerő mechanika is bebújtatva), mivel az utastér felöli lemezre kívül nem tehetem sajnos, nem fér el a motor az ajtókárpit kialakítása miatt. A két lemez között sem rózsás a helyzet. A zár gyári rúdja elég rövid, a zártól felfele függőlegesen a kézzel fel-lenyomható pöcökben végződik. Valahol az alatt kell rögzítsem, belül, de akadályoz valami merevítő vas és még az ajtónyitó rudazatja is, amit ki kell esetleg kerülni a motor rúdjának hajlításával, bár azt még nem látom hogyan lehetne úgy, hogy nem látok jól be, mik vannak, hogyan kellene hajlítani.


Fotó az ajtóról: [URL= [link]

2021. febr. 13. 08:19
 4/8 A kérdező kommentje:
2021. febr. 13. 08:23
 5/8 anonim ***** válasza:

Mindenképpen belülre kell rögzíteni a motort. A nyomógomb rudazatához pedig hozzá kell kapcsolni a motor rudazatát és azzal párhuzamosan vagy mintegy folytatásaként kell beépíteni a motort az ajtó kárpit felőli lemezére.

Tehát, valahova oda kell csavaroznod, ahová a kárpitbolhák bepattannak csak belülre.

2021. febr. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Megpróbálom valahogy oda betenni. Igaz úgy nem lesz teljesen párhuzamos a motor mozgásiránya a nyomógomb rudazatával, mivel van egy minimális hajlása a lemeznek (Bár lehet megoldható hosszabb csavar + alátétek segítségével). A belül található merevítőcső kikerülése lesz a nagyobb gond, nem látszik kívülről hogy kéne hajlítsam a motor rúdját, hogy azon a ki helyen pont jól kijöjjön és a nyomógomb rúdja mellett szépen párhuzamosan álljon. Ha egyik ajtó sikerül, utána már nyert ügy, a másiknál csak utánozni kell. Köszönöm a tippeket :)
2021. febr. 13. 08:44
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem kell annak teljesen egyenesen állnia. A motorból kijövő rudazatot meghajlíthatod, úgy is működni fog.

Én először nagyjából összeállítanám, majd rögzíteném a motort, végül a két rudazatot összeilleszteném (ha kell hajlítással) a legjobb pozícióban és annyi.

2021. febr. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Sikerült nagy nehezen :D Igen, kellett hajlítani a rudazaton, hogy ki tudjam kerülni az útjába álló dolgokat és végül a nyomógomb rúdja mellett kössön ki, de sikerült minden. Ha valaki valamikor ugyanebbe a problémába ütközik és olvassa ezt a kérdést, írjon és szívesen elmondom, hogy kell variálni a dolgokat. Köszönöm a kommentelőknek a segítéget!
2021. febr. 13. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!