Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Luxusnak számít egy Harley-Dav...

Luxusnak számít egy Harley-Davidson motor?

Figyelt kérdés
Pontosabban a Breakout 114 modellről van szó, esetleg vélemény?
2021. febr. 13. 15:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
Nem tudom, pontosan mire gondoltál, de ha beírom a keresőbe ezt a modellt, akkor 8-10 millió környéki motorokat találok. Szerintem aki ma megteheti azt, hogy ennyi pénze álljon egy motorban az igen, tekinthető luxusnak.
2021. febr. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
A legtöbb 2 millió forint feletti motor tekinthető luxusnak szerintem, főleg ha az csak másodlagos jármű, márpedig a legtöbb esetben az. Elég csak megnézni az ilyen motorokra az alkatrészek árait, szervizek díját, bőven van rajta egy rejtett "luxusadó".
2021. febr. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
13%
Mivel a motor 99,5%-ban alkalmatlan mindennapi használatra, ezért tekinthető egy igencsak költséges hobbinak. Innentől kezdve pedig nyilván egy Harley elég nagy luxus. De hát kinek mi. Inkább legyen egy ilyen hobbija valakinek, mint, hogy egy ilyen motor árát eldrogozza/cigizze/piálja pár év alatt.
2021. febr. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
70%

#3 nekem 2015 óta csak motorom van és nagyon nem igaz, hogy 99,5%-ban alkalmatlan mindennapi használatra :) Sőt, vitathatóan jobb, mint egy autó, ha budapesti, vagy agglomerációban élő lakos vagy, mivel sokkal hatékonyabban lehet vele közlekedni. Egy barátomnak olyan a munkája, hogy napi több helyre el kell mennie Budapesten belül, robogóval kb napi 2 órát spórol, sokkal több minden belefér a napba, mintha kocsival/bkk-val menne.


A teljes képhez hozzátartozik, hogy a bátyámnál/szüleimnél van 5 db kocsi, azaz ha valami miatt mégis kocsi kell, kölcsön tudom kérni. Ez kb 2-3 havonta 1-szer fordul elő átlagban, főleg tél környékén.

2021. febr. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%

#4: Tehát egy, azaz egyetlen ember példájával tudod megcáfolni a 99,5%-ot:) Teljesen logikus...:)


#3

2021. febr. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem egyetlen ember, nagyon sokan használnak robogót, motort emiatt :) amúgy én + barátom az már 2 :p Bátyám is motorral ment, amíg olyan helyen volt a munkahelye, ahova nem tudott metrózni. Illetve azt vitattam, hogy 99,5%-ban alkalmatlan napi használatra. Mindegy, hogy hozok-e példát vagy se, mert ez az állítás objektíven végiggondolva Budapesten nem igaz. Csak nézz körül a saját szemeddel, hogy milyen dugók alakulnak ki.
2021. febr. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
#3 Én is rengeteg embert ismerek aki nap mint nap motorral jár dolgozni vagy motorral dolgozik (pl. futár). Sőt én is motorral jártam suliba amikor jó idő volt télen váltottam át buszra és a motorral jóval gyorsabban odaértem mint autóval vagy busszal.
2021. febr. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

#6: Igen, Budapest és agglomeráció között ingázom. Látom pontosan, hogy mennyi motor és autó van az utakon. Pont azért mondom. Felszaporodtak a motorok, de érdekes módon most valahogy nulla közeli a számuk, leszámítva a futárokat, tehát akik most lerakták a motort, azok is a 99,5%-ba tartoznak.

Szerintem értelmezési gondok vannak itt. Számtalanszor le lett írva, hogy a gyorsaság az egyetlen előnye (bizonyos esetekben) emellett rengeteg kompromisszumot kell kötni. Amit a többség nem tud/nem akar megtenni így egész éven át nem tekinti a motort napi közlekedési eszköznek.

Na meg hány Harley van a motorok közül napi használatban?

Gondolom lesz egy haverod aki most is azzal jár melózni, de rajta kívül?


#7: Tehát, te is a 99,5%-ot erősíted...

2021. febr. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nem csak a gyorsaság az egyetlen előnye, de ezt nem fogom tudni neked megmagyarázni, mert láthatóan nem motorozol, nem értenéd meg, amit mondok.

Senki nem mondta, hogy Harley van napi használatra, nem tudom ezt a szalmabábot honnan vetted elő. Nyilván max pár db Harley van ilyen használatban, talán annyi se.


Így már értelek, más szempontból közelítettük meg a dolgokat :) Ha így nézzük, szó szerint, valóban "alkalmatlan" napi használatra a motor a magyar klíma mellett. Szerintem úgy pontosabb volna, hogy "télen 99,5%-ban alkalmatlan". Szezonális. Tavasz elejétől ősz végéig (ami az év legalább 80%-a) teljes mértékben alkalmas napi használatra. Sőt, ha az agglomerációt nézzük, akkor véleményem szerint jobb is, mint az autó vagy a bkk. Csökkenti a dugókat, stresszt, szmogot, miközben időt meg benzint spórol a tulajnak. Persze ezzel nem mindenki fog egyetérteni, amivel semmi gond sincs. Pont most dolgozom fel 500 gb-nyi videós anyagot, amit motoron ülve rögzítettem. Eszméletlen, hogy mennyire nagy időpazarlásnak tűnik az autó motorról szemlélve. Megértem, hogy szinte mindegyikük full ideg és ingerült és az összes alkalmat kihasználja, hogy sebességkorlát felett menjen meg 1 autóval előrébb kerüljön. Szegény párák...

2021. febr. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

#9: Szerintem teljesen egyértelmű, volt, hogy a mindennapi használat nem az év felében, és akkor is megfelelő időjárási viszonyokat jelenti.

De megértem a motor előnyeit, szó se róla, van neki. De mindennapokban a gyorsaság a számottevő, annak aki közlekedni használja, nem pedig az élményfaktort, vagy bármi mást keres a napi munkábajárásban. Ellenben a többségnek ez túl nagy kompromisszum. Nem csak a napi közlekedésben, hanem a fenti időhöz mérten a beruházás mértékét tekintve is. Itt utalnék vissza az eredeti gondolatra. Nem véletlenül tűntek el a kajafutárokon kívül a motorok az utakról télre.

Szerintem abba ne menjünk bele, amit sugallani akarsz a válasz másik felében, hogy minden autós idegbeteg barom módjára szabálytalanul közlekedik, mert ebben azért a motorosok viszik a prímet. Még azok is akik alapvetően nem a 200+ km/h tempóban közlekednek, hanem a "viszonylag" vállalható szinten, a sűrűbb forgalomban próbálnak gyorsabban haladni, mint az autósok.

2021. febr. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!