Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha tavaly augusztusban vettem...

TheCilOo98 kérdése:

Ha tavaly augusztusban vettem egy autót amin kezdődő jelei voltak egy drága hibának, de csak egy hónap múlva jött elő elsőnek, de kicsit keményebben is járt a motor, de nem értettem hozzá, és ugye dízel, akkor vissza vihetem?

Figyelt kérdés
Az autót kereskedésben vettem, de bizományival volt a kereskedőnél de én ugye tőle vettem, ilyenkor úgy tudom egy évig köteles garanciát vállalni és nem mondta, nincs is bele írva az adásvételibe, hogy ilyen hibája van az autónak!

2021. febr. 15. 07:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%

Vissza is viheted, legalább jót röhögnek rajtad.

Több mint fél év után nehogy azt várd már hogy majd neked ingyen megjavítják.

2021. febr. 15. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Amúgy mi az a drága hiba?
2021. febr. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha bizományival volt a kereskedésben, akkor valószínűleg nem a kereskedőtől vetted, hanem magánszemélytől. Mi/ki szerepel az adásvételi szerződésben?

Másrészről: neked is vannak bőven felróható okok. Ha már egy hónappal a vásárlás után észrevettél jeleket, hogy hibás a jármű, miért vártál további 5-6 hónapot? Bírósági ügy esetén érdeklődve fogadná a bíró a válaszod (és én is).

2021. febr. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ahhoz vidd, aki az adás-vételin szerepel mint eladó. Na ő fog tagadni mindent.
2021. febr. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%

"vettem egy autót amin kezdődő jelei voltak egy drága hibának"

Itt meg is áll a szavatossági (nem garancia) kérdés, hisz a rejtett hiba kizárt, ha te is elismered, hogy már a vásárláskor voltak jelei a hibának.

Miért vetted meg?

A szavatosság amúgy is csak nagyon ritkán érvényesíthető, rejtett hiba esetén, és egy sok éves használt autónál már szinte semmire nem érvényesíthető a szavatosság fél év elteltével.

Megveszi a vevő az autót, és 1-2 hét múlva vissza viszi, mert zabálja az olajat, forralja a vizet - az rejtett hibának minősül.

Ugyanez fél év elteltével már esélytelen küldetés.

2021. febr. 15. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 D. Brasco ***** válasza:
84%

Szar kocsit minek vettel meg?!

A masik,hogy jo lenne mar megérteni,hogy szó nincs garanciarol hasznalt auto eseteben,csakis szavatosságról beszélhetünk,de arról sincs helyes informaciod....hogy az egyaltalan mi/mikor és hogyan ervenyes/mi kellene ennek az igazolasahoz stb stb........félelmetes amugy belegondolni,hogy ennyire ostoba emberek még léteznek 2021-ben,akik megvesznek valami kotla dízelt ami már eleve szar,majd azt gondoljak fél év múlva csak ugy fogják visszaviszik a kereskedőhöz,aki majd garanciában megoldja.........

2021. febr. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Úgy van ez az egész hogy egy hónap után lett egy hibaüzen, hibakód nincs, és utánna rá 4 honappal lett megint ez a hibaüzenet, ami annyi volt hogy 1800as fordulaton elkezdett dadogni a motor, leállítottam, vártam 10 percet és utánna megint 4 hónapig semmi, és azóta most volt megint harmadjára, ezért tudnám most azt mondani hogy van valami baj, utánna néztem és injektor csere, de rosszabb esetben a magasnyomású szivattyú is cserés.
2021. febr. 15. 09:36
 8/11 anonim ***** válasza:
Kopó, elhasználódó alkatrészekre nincs sem garancia, sem szavatosság.
2021. febr. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#7

Öreg dízelnél most mész be az újabb f.szerdőbe.


Szerelőhöz odamész azzal amit neten olvastál, szó nelkül fogja kicserélni neked a drága alkatrészeket.

Ő a beépítésre vállal garanciát, nem arra hogy megjavul tőle.


Ha pár százezres az autó, jobb elengedni, és okosabban vásárolni legközelebb.


Amúgy ha van még pénzed rá locsolni, akkor olyan helyre vidd, ahol vannak rendes diagnosztikai műszerek, és a hibafeltárást nem alkatrészcserékkel kezdik a költségeden. Dadog a motor, ez kismillió dolog lehet. Utána meg jön a többi.

2021. febr. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
2009es autóról van szó, és szerintem is az lehet a baja, még tavasszal ha jobb idő lesz megnézek pár dolgot, railcső, nyomasszabalyzo, nyomaserzekelo, főtengely jeladó, turbo vákuumcső, coolercső, meg injektorok, de ha ezek jók akkor már csak a magasnyomású szivattyú lehet a hibás :/ és igen, új MANN üzemanyagszűrő van benne.
2021. febr. 15. 23:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!