Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Most vettem egy használt...

Pelo1919 kérdése:

Most vettem egy használt autót még sosem volt se kocsi se motor, a súlyadót kipostázzák vagy idén nekem már nemkell fizetni? Augusztus 15-én vettem vagy az elsö csekket az önkoriba kell kikérni?

Figyelt kérdés

2019. aug. 29. 05:05
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Az idei évet az előző tulaj már kifizette, tavasszal postán kapsz csekket a jövő évihez. Semmit nem kell tenned, küldik a csekket jövőre maguktól.
2019. aug. 29. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 aHermann ***** válasza:
19%

Szia!

A főszabály a súlyadóra a törvény szerint az, hogy az fizeti, akinek az év 1. napján a tulajdonában van az autó.

Viszont aki később vesz autót annak is fizetnie kell. A megszerzés hónapját követő 1. v. 2. hónaptól az év fennmaradó részére (tehát időarányosan).

Ha a kormányablakba bejelentetted a vételt, akkor elindult a gépezet, és előbb utóbb a lakóhelyed szerint illetékes önkormányzat küldi a határozatot az összegről és a csekket.

Most elvannak a szeptemberben esedékes helyi adókkal, és a választásokkal. Ha szeptember végéig nem kapsz semmit, akkor érdemes rákérdezni az önkormányzat adóirodájánál az ügyedre.

2019. aug. 29. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Hülyeség. Aki január elsején tulajdonos, az fizeti az egész évet. Nincs időarányos fizetés meg semmi ilyen. Az idei egész évet kifizette az előző tulaj, ha január elsején még a neveden lesz az autó akkor a jövő évet te fizeted.
2019. aug. 29. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2 részletbe is lehet fizetno, speciel a másodikat majd szeptemberbe kell..honnan tjdjatok hogy az előző tulaj egybe fizette be?
2019. aug. 29. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Nem kell semmit csinálnod, ha pénzbeszedésről van szó, akkor működik a mindenen átívelő, komplex rendszer, jönni fog a csekk.

Ahogy előttem írták, nálunk is éves két részletben kell fizetni, ha az előző tulaj csak az elsőt fizette be, akkor kapsz csekket, ha nem, akkor csak jövőre.

2019. aug. 29. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ mindenkinek azert is kérdeztem mert kereskedésböl vettem es kivolt vonva a forgalombol

És én rakattam vissza ... Akkor is ez a forgatókönyv ?

2019. aug. 29. 07:45
 7/9 anonim ***** válasza:
86%

Ha te helyeztetted forgalomba, akkor – időarányosan – az év hátralévő részére te fizeted a gépjárműadót.


A helyi önkormányzati hivatalból küldik az adóhatározatot és a csekket is. (Bár egyre több helyen nem csak csekken lehet befizetni, de azért, küldik.)


A vonatkozó jogszabályi rész: „Év közben újonnan vagy újra forgalomba helyezett gépjármű utáni adó alanya az, aki/amely a forgalomba helyezés hónapjának utolsó napján a hatósági nyilvántartásban tulajdonosként szerepel.” ← 1991. évi LXXXII. törvény a gépjárműadóról 2. § (2)


(Vélem nem súlyadó, mert a jármű tömege csak az autóbusz, a lakókocsi, a lakópótkocsi, tehergépjármű, nyergesvontató esetén az adó alapja. Más járműveknél az adó alapja a gyártási év óta eltelt idő és a motor teljesítménye az adó alapja; az eltelt idővel csökken a kilowattonkénti adó.)

2019. aug. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Szuper köszi mindenkinek
2019. aug. 29. 19:30
 9/9 Majatom ***** válasza:
83%
A kérdésre a válasz megérkezett, de azért az eltérő vélemények miatt tegyük tisztába a dolgokat. A teljesítményadót (súlyadó) egész évre az fizeti, aki január 1-én tulajdonosa, üzemben tartója a gépkocsinak, kivéve akkor, ha év közben kivonják az autót a forgalomból (akár az új tulaj is), akkor csak időarányosan a kivonás napjáig kell fizetni. Tehát ha én eladok egy autót január 2-án, és az új tulaj egész évben forgalomban tartja, akkor nekem tavasszal, és ősszel jönni fog a csekk az adóra, és be kell fizetnem.
2019. aug. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!