Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megéri még régi dieselt venni?

Megéri még régi dieselt venni?

Figyelt kérdés
Szeretném lecserélni a jelenlegi autómat, és ismerősi körben eladó lesz egy Volkswagen Bora 1.9PD TDI. Az autó Euro 3-as besorolású. A kérdésem az lenne, hogy mennyire igaz, hogy 5 év múlva kitiltják a régebbi diesel autókat. Én alapból inkább diesel párti vagyok, viszonylag sokat utazok nagy távon is és jobban megérné a diesel, plusz elég sok jót hallottam az 1.9-es PD-ről. De ha tényleg kitiltják őket elgondolkodtató, hogy megéri-e. Bár ha belegondolok rengeteg ember maradna így autó nélkül, elég sok ismerősömnek hasonló évjáratú PD-je van, de simán csak az utcán is sokat látok belőlük. Nektek mi erről a véleményetek? Nem lenne kicsit gyors ez a kitiltás? Kétlem, hogy sok ember tudna hirtelen váltani egy több millió forintos euro 6-os dieselre, főleg hazánkban.

2021. febr. 17. 11:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Öreg autóról van szó, valószínűleg igen olcsón megveszed, tehát sokat biztosan nem buksz, ha ki is tiltják. Van, ahol már most sem közlekedhet, de teljes tiltás valószínűleg nem lesz 5 év múlva sem.
2021. febr. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
500.000 forint környékén vásárolnám meg, és szinte csak belföldön használnám, max évi egy horvát nyaralás vagy hasonlók. Így inkább a magyar szabályozások érdekelnek, arról hallottam, hogy németbe belvárosokból márk kitiltották őket, de soha nem jártam még németben valószínűleg, nem is fogok sűrűn. Köszönöm a válaszod, én is így vélem, hogy 5 éven belül teljes tiltás még nem lesz.
2021. febr. 17. 12:40
 3/12 anonim ***** válasza:
86%
Nem lesz tiltás, nemeteknél is csak pár városban ott is a bel-bel-bel vároaban van tiltás. Itt nem lesz, hacsak nem valami nagyon debil sötétzöld lesz a vezér.
2021. febr. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon nem kell aggódni a tiltások miatt legalább 10 évig de inkább több ideig.Vidéken az emberek 3/4-e ilyen autókkal jár de egész országra nézve is sokan.
2021. febr. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor megnyugodtam hogy egy pár évig még nyugodtan fogom tudni használni az autót.
2021. febr. 17. 14:01
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az teljesen reális, hogy most 500k-ért vásárolt dízel Bora 5 év múlva erősen csereérett lesz. Akkor meg hasonló árkategóriában tudsz majd Euro V dízelt venni.

Egyébként előttem jól írták. Annyira öreg és lestrapált a magyar járműállomány, hogy nem fognak ilyeneket bevezetni. Talán talán pár utcányi, zsebkendőnyi területeken belvárosokban. De azt sem tartom valószínűnek

2021. febr. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Amíg ,,Russia 1” besorolású (tehát Lada 2107, 2109 stb.) autókkal be lehet menni a nagykörúton belülre, addig nem kell aggódni egy Euro 3-as dízellel.
2021. febr. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Euro 0 dízelemmel nem aggódok még 10 évig a kitiltás miatt :D
2021. febr. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nem aggódok akkor emiatt. Igen 5 év után több mint valószínű, hogy cserés lesz az autó, csak így mégsicsak nyugodtabb szívvel veszek ilyet, hogy nem kell aggódni, hogy kitalálják hogy x időtől nem használhatom az autót.
2021. febr. 17. 20:16
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Valószínüleg nem lesznek további kitiltások, a pár éve tervezett nagy kitiltások is egyenlőre befulladtak, illetve teljesen sikertelennek bizonyulnak, csak ezt nem verik nagy dobra.
2021. febr. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!