Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire árt az az autónak,...

Mennyire árt az az autónak, ha befagyott/beragadt kézifék miatt nagy fordulaton kuplungozok, hogy meginduljon?

Figyelt kérdés

A suzuki swiftem állt 1 hetet (2001-es) behúzott kézifékkel. Utána észrevettem és kiengedtem, 3 napig ki volt engedve, gondoltam jó lesz, de 3 órája akartam vele elindulni, és be volt ragadva.


Próbálgattam előre, meg hátramenetbe is nagy gázzal, de csak emelkedett az eleje, meg a hátulja. Ezt csináltam 10 percig. Utána hátulról lökögettem az autót, és aztán kiakadt a fék, de szintén alig akart menni, csak nagy gázzal kaparó kerekekkel.


De miután ilyen kaparósan kiálltam a kertből, már szépen ment az autó, kevés gázzal is megindult, meg látszólag semmi baj nincs vele, de nem értek az autókhoz, nem tudom h mi történik akkor ha egy álló autónál nagy gázzal megtartom a kuplungot, és csak tovább áll.



#Swift #befagyott fék
2021. febr. 18. 12:27
 1/5 anonim ***** válasza:
A motornak, ha nem hidegen padlóztad, nem lesz baja, a kuplungnak árt, jobban kopik tőle, de nem megy olyan gyorsan tönkre. Lehet, elmenne több ezer kilométert ilyen körülmények között, mielőtt valami baja lenne. Ha nem volt jellegzetes kuplungszag, akkor kb. meg sem érezte az autó.
2021. febr. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
szag nem volt.
2021. febr. 18. 13:34
 3/5 anonim ***** válasza:

"miután ilyen kaparósan kiálltam a kertből"

Bammeg, nem a kézifék fagyott meg, hanem belefagytak a sárba a kerekek.

Jobb lenne máshol parkolnod.

2021. febr. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Komolyan mondom , ha ennyi érzékem lenne az autóhoz és a vezetéshez, önként letenném örökre a jogosítványt és nem kinoznám se magam se a sorstársakat .
2021. febr. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Semmi, én is jártam így többször.
2021. febr. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!