Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az normális, hogy csak indítás...

Az normális, hogy csak indítás után puhul fel a fék?

Figyelt kérdés

Szóval, amíg indítom a kocsit (elfordítom a kulcsot) addig kemény a fék és szinte semmit nem fog. Miután beindul, akkor már tökéletes (puha is)


Mikor lejtőn állok és indítom be az autót, bármit csinálok mindig előre gurul (a kézifék nem jó, de gondolom enélkül sem kellene, hogy guruljon az autó, amíg indítom, vagy rosszul gondolom?)


Mit csinálok rosszul? Vagy ez normális és csak a kéziféket kéne megcsináltatni?

Köszönöm előre is a segítségeket!



2021. febr. 13. 16:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a fékrásegítő csak járó motornál dolgozik.


A kéziféket viszont ettől függetlenül meg kellene csináltatnod.

2021. febr. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Normális. Erősen kell nyomni a féket modern autóknál. A kéziféket csináltassad meg minél előbb!
2021. febr. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

" rosszul gondolom?" "

Igen ezt rosszul gondolod.

A többit az előző válaszolokban leírták.

2021. febr. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Hu megnyugodtam. A kézi fék most lesz megcsinálva nemsokára.

Csak azt hittem valami más van.


Köszönöm szépen mindkét választ, ment a zöld!

2021. febr. 13. 16:32
 5/11 A kérdező kommentje:
#3 Rendben, igen 😁
2021. febr. 13. 16:35
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Fog az álló motornál is, csak sokkal jobban kell nyomni, mert nincs fékrásegítés.

Eddig nem volt fékrásegítéses autód? Teljesen normális a jelenség.

2021. febr. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Ez az első autóm, csak féltem mást megkérdezni, nehogy hülyének nézzenek. (Viszont vezettem már más autót, de azoknál nem tűnt fel ez, valószínűleg mert mindegyikben jó volt a kézifék)


De így már mindent értek, köszönöm!

2021. febr. 13. 16:41
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ja értelek.

Ez ilyen, teljesen jó így. Általában vákuummal oldják meg a fékrásegítést. (Újabb autóknál van már teljesen elektromos is.) A vákuumpumpát a motor hajtja. Ha áll a motor nincs rásegítés, csak a lábad izomereje nyomja a fékbetéteket a féktárcsához, ezért jobban kell nyomni. Ha beindul a motor, lesz vákuum, ezért sokkal könnyebb nyomin a pedált. Ezért is lesz puhább érzetre.

Anno nekem egy régi Lada volt ez első autóm. Na azon még semmilyen rásegítés nem volt. Megszoktam hogy nagyon kell taposni a pedált, teljes testsúlyommal rá kell állni, ha lassulást akarok elérni. Nekem ez volt a természetes. Utána lett egy H Astrám. Na, annál eleinte megszokásból akkorákat fékeztem, hogy ha nem lettem volna bekötve lefejeltem volna a szélvédőt. :D Kellett jó pár hét, mire megszoktam, hogy ne reflexből álljak bele a fékbe, hanem csak finoman. Ezt követően egyszer volt alkalmam visszaülni egy ilyen régi autóba. Nagyon furcsa volt. Elszoktam tőle. Olyan volt, mintha nem fogott volna a fék, hiába nyomom. Pedig nem volt semmi baja, csak nem volt rásegítés.

2021. febr. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Aha értem. Köszönöm!

Ma is tanultam valami hasznosat.


Jó a sztorid :D Azt elhiszem, hogy a váltás után fura volt és nem kell taposni a féket :D

2021. febr. 13. 18:12
 10/11 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyi idő után keményedik fel, de kb. fél napig puhának kéne maradnia. Nekem nemrég volt olyan, hogy leállítás után 5 perc alatt felkeményedett, szar volt, meg balesetveszélyes is, mert elég sokat gurult hátra a kocsi, mire beindítottam a motort. Aztán voltam szerelőnél, más volt a fő probléma a fékkel, de azóta újra jó ez is. Amikor egy napon belül többször megyek a kocsival, akkor mindig ugyanolyan könnyű benyomni a pedált, mint járó motornál, ha több napig nem használom, akkor nyilván kemény lesz, főleg ha lejt valamerre az út.
2021. febr. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!