Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem fog rendesen a...

Miért nem fog rendesen a kézifék? Pedig csak 4-et kattanik.

Figyelt kérdés
Régen is ennyit kattant behúzáskor a kézifék kar, de akkor még satu volt. Ott hagyta a gumi a csíkot az aszfalton is. Most is fog, de lényegesen rosszabbul. A lábfék jó, Bowden nem rozsdás, nem szorul. Opel Corsa B

2021. febr. 18. 22:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Állíts rajta mert kopott valamennyire.
2021. febr. 19. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Oké, megpróbálom. De nem értem, hogy ha a Bowden teljesen megfeszül, akkor az nem azt jelenti, hogy a fékpofákat akkora erővel nyomja a doboz? Vagy van valami amibe felütközik? Úgy értem, nem engedi szétnyílni akkorára?
2021. febr. 19. 06:51
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha a fékpofa mar fém-fémmel erintkezik, akkor megeshet.
2021. febr. 19. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kézifékkel szoktál lassítani?
2021. febr. 19. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szétszedték mielőtt feltettem a kérdést, állítottam is rajta. Még majd megpróbálok, csak nem akarom túlzásba vinni hogy befogjon akkor is ha nem kellene.

Van még ferodol. Nem azzal lassítok, csak próbálgatom hogyan fog. Nem blokkolja a kereket. Műszakira megy, és amit tudok, megcsinálok rajta itthon.

2021. febr. 19. 07:40
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha jól emlékszem, abban a fékpofák kézi állításúak. Először teljesen kilazított kézifékkötél mellett a fékpofákat kell "érintőre" állítani, majd utána megfeszíteni a kézifékkötelet szintén érintőre.
2021. febr. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!