Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elvittem az autómat egy...

Elvittem az autómat egy vásárlóhoz, ő átvizsgáltatta, beleírhatom az adásvételibe hogy szerelő által átvizsgálva?

Figyelt kérdés
Tehát szomszéd faluba átvittem egy érdeklődőnek az autómat eladási célból. A helyszínen átvizsgálták ketten, aztán mondták hogy a faluban van egy autószerelő, elvinné megmutatni neki. Elvittük. Nem tudom hogy hivatalos műhely e vagy sem, de kint az utcán aláfeküdt, megrángatta, körbenézte stb. Nem nagyon fedezett fel rajta semmi hibát az esztétikai sérüléseken kívűl. Azt mondta az autómra hogy megszabad venni. A szerelő nem kért pénzt, és nem is adott semmiféle számlát vagy bizonylatot az átvizsgálásról. Minden csak szóba történt. Így ha megveszi az a személy az autót, aki egyelőre aszondta hogy alszik rá egyet. Akkor az adásvételibe a megjegyzéshez beírhatom, hogy szerelő által átvizsgálva?
2021. febr. 22. 13:57
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

Igen, be is kell írni. Az sem számít, ha később letagadja, hisz már aláírta.

Ez a te érdeked.

2021. febr. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Igen, de én inkább úgy fogalmaznék, hogy a vevő által választott szerelő.
2021. febr. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi. Ez így jobb megfogalmazás. Nincsenek rejtett hibák, én se tudok semmiről. De kb 75 éves öregasszonyról van szó, elvittük egy 2 km es próbaútra ahol ő vezetett, hát az autóm szerintem öregedett egy évet a próbaút során, sőt majdnem árkot fogott. Szenilis öregasszony. Tönkreteszi aztán meg azt mondja hogy átvertem... Ezt én elakarom kerülni. Általa választott szerelő átvizsgálta.
2021. febr. 22. 14:16
 4/10 D. Brasco ***** válasza:
13%
Teljesen mindegy mit irsz bele,semmi jelentőssége nincs ennek.Ugyhogy kar is idétlenkedni ilyennel.
2021. febr. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
Akkor pontosítsunk tovább, a vevő által választott szerelő által átvizsgálva, aki rejtett vagy látható hibát nem talált. A vevő az autót ebben az állapotban vette át, további igénye nincs.
2021. febr. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 D. Brasco ***** válasza:
0%
Tőlem lepontozhattok nullára,de akkor is teljesen felesleges bármi ilyet beleírbi,mert semmit nem befolyásol,es nem mentesít semmi alól.De cifrázzátok akkor hogy mit irjon bele a kérdező........
2021. febr. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
39%
Jó, leírtad, de akkor indokold is meg, miért nem számít az adásvételi szerződésbe foglalt és tanúk előtt aláírt, majd a hivatalba leadott szöveg.
2021. febr. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 D. Brasco ***** válasza:
44%
Mindegy mit irsz bele,hogy ki/hol/mikor/hányszor/hogyan vizsgálta át az autót,mert ettől függetlenül a szavatosság ugyanúgy vonatkozik az eladóra.Senkit nem érdekel hogy jóskapista aláfeküdt,és azt mondta meg szabad venni.Elég sok tévhit él a mai napig az adasveteli kitoltessel,hogy mit lehet/kell stb bele irni,ez az egyik.Sokan az autóra az eladast kovetően semmi garancia nincs dumát irkalják benne mindenhova,ami igaz is.....de ettől még a szavatosság alól akkor sem tudsz kibújni.Es teljesen felesleges is ezt igy tulspilázni,mert ha valami idő előtt beszarik az új tulajnál,es a szavatosságra hivatkozik,akkor is neki kell a saját pénzén először szakértővel megvizsgáltatni az autót,majd a jegyzőkönyvvel mehet a bürokrácia útvesztőjébe stb stb es bizonyitania kell azt is hogy te az eladas pillanataban tudtal rola hogy ez meg az szar stb stb........tehát nem ugy megy ez hogy a vevő kitalalja hogy őt lehúzták/átbaxták/vagy csak simán ő akarja lehúzni az eladót/stb,hogy bejelenti valami elromlott azt akkor jár vissza neki a pénzt mé szétperelheti az egykori tulajt stb.
2021. febr. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
57%
Ha a vevő kérésére felkért szerelő átnézte az autót, akkor nincs semmilyen panaszlehetősége a vevőnek. Ez magánokirat, annak minden jogkövetkezményével.
2021. febr. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálam ez úgy működött, hogy hivatalos szervizbe elvittük az autót a tulajjal, egyikünk se ismerte a műhelyt, neten választottam ki. Nem akartam a tulaj szerelő ismerőséhez vinni, pedig felajánlotta. A feltárt-hozzáteszem filléres-hibák után mondtam egy pofátlan összeget úgy, hogy cserébe lemondok az esetlegesen felmerülő szavatossági igényről. A tulaj szerencsére belement, már két és fél éve hajtom az autót komolyabb probléma nélkül.
2021. febr. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!