Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Cseréljem le az olajat?Van...

Cseréljem le az olajat?Van egy városi autóm,amit 5-10 km-ekre használok,sok indítással...kb 6000 km van az olajban,és álló motornál levettem az olajbetöltő sapkát,és begyújtottam a kartergázt.

Figyelt kérdés
2021. febr. 25. 12:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Mikor cseréltél utoljára olajat?
2021. febr. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%
Nem véletlenül van 1 év vagy 10 ezer km. Gondolom azért kérdezed, mert megvan az 1 év. Igen, cseréld le ha jót akarsz magadnak.
2021. febr. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
40%
rántsd ki a nivü pálcát és szagold meg ha elég jó az orrod akkor tudni fogod jól ken e még az olaj, meg a színe és állaga is árulkodik egy koromfekete granulátummá szilárdult szart sos engedj le
2021. febr. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Általában meg is van adva a periódus mostoha üzemeltetési körülményekre is. Nálam a normál periódus 15000 / egy év vagy ha csak rövid városi utak vannak, akkor 5000 km (vagy három hónap, de ez a mai olajoknál már vicces, két évtizede még lehet hogy igaz volt, amikor nyomtatták). Arany középutat szoktam választani: évente, és ez alatt megy 6-9000 km-t.
2021. febr. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha 6000km-t mentél, az minimum 16-17 km/nap, akkor is ha hétvégén és minden ünnepnapon is használtad a kocsit. Így az az 5-10 km nekem nem jön ki. Hacsak nem ennyi csak az odaút és ugyan ennyi a napi vissza. De akkor is már nagyon közelítesz az 1 évhez. Tehát erősen ajánlott cserélni, igen. Mondjuk a "kartergáz begyújtását" sem értem hogy jön ide, mi köze a kérdéshez...
2021. febr. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tízezrenként, de ha eltelt egy év, akkor ha csak 6000 van benne, akkor is le kell cserélni.
2021. febr. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az évente vagy 10ezer km.után csere,csak akkor igaz ,ha ideális körülmények között használod az autót.Ha szinte csak városban mész vele,rövidtávon,sok hidegindítással,érdemes 6 hónap vagy 6ezer km.után lecserélni.
2021. febr. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
inkább ne, mert több lesz a fáradt olaj, környezetkárositás, nem kell semmi extra, évente cseréld le, én októberben cseréltem októberben fogom idén is évi 2000 km-et megyek hétvégi kiránduló autó de attól még lecserélem évente az oilt
2021. febr. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!