Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Téli kerék garnitúra keskeny...

Téli kerék garnitúra keskeny vagy széles papucsokkal?

Figyelt kérdés

Laikusként kérdem, mert nem igazán értem a fizikáját:

A téli gumi úgy stabil a havas úton, hogy az abroncs barázdáiban összegyűlt hó tapad az úton lévő hóval. Tudomásom szerint...

Namármost ha szűk az abroncs, akkor ugyan kiszorítja a havat a tapadófelület alól, de merőben kevesebb a tapadási felület.

Azért kérdem mert csak egy kerékszettem van az autómhoz, és be szeretnék szerezni mégegyet télire.

A nyári 245/40 R18

A téli 225/45 R18 lenne ha lenne... :P

Ha már újat veszek, nyári szettnek venném, de akkor két egyforma garnitúrám lenne.

A kérdés tehát adott, széles vagy szűk abronccsal érdemes havas, hideg útnak nekivágni?



2021. febr. 25. 15:37
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

Keskeny.

Súrlódási erő arányos a nyomóerővel. Az autó tömegéből adódó nyomóerő nyomóerő fordítottan arányos az abroncsok érintkezési felületével.

2021. febr. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
9%

Tudott dolog hogy minél szélesebb egy gumi annál nagyobb felületen tapad.

Minél nagyobb felületen tapad annál jobb lesz a tapadás.

2021. febr. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
93%
Ezek a hülye skandináv ralisok ezek szerint nem olyan szakértők a témában, mint a #2-es: [link]
2021. febr. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2021. febr. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
74%

Téliguminál az a jobb, ha keskenyebb, mert jobban elsüllyed a hóban, hamarabb eléri a tapadófelületet, a széles gumi meg felfekszik a hóra, ami nem előnyös személyautónál.

Csakhogy erre én azt mondom, egy évben 3x kapok el igazán havas utat az országban úgy, hogy elég sokat megyek, vagy éppen latyakos akkor is. Minden más alkalmat leszámítva a szélesebb gumi a jobb, én arra esküszöm. Szóval emiatt nem vennék keskenyebb téligumit.

2021. febr. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!