Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Alufelninél ez gáz?

Alufelninél ez gáz?

Figyelt kérdés

Kinéztem egy felni garnitúrát, de mind a 4 felni kívül-belül tele van így súlyokkal. Ez nem igazán esztétikus, más felniknél nem láttam. Béna megoldás? Vagy vacak a felni?


[link]


[link]



2019. febr. 10. 21:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű a gumi miatt van rajta, nem a felninek van ennyi öntési hibája.
2019. febr. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen ragasztott súlyokkal centrírozzák az alufelniket. Teljesen szokásos módszer.

Miután fölgumiztatod a gumisnak illene leszednie az egészet és úgy elkezdeni a centrírt, minthogy a meglévőre aggasson továbbiakat.

2019. febr. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
és ha le is szedik, a ragasztás helye, mint ahogy az látszik volt már róla leszedve, és fekete a helye, na azokat le lehet tisztítani?
2019. febr. 10. 21:33
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez természetes, egy teljesen jó felnire is van, hogy kell ennyi súly, tudom a saját autómról.
2019. febr. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A fekete az a ragasztónak a maradéka, ahogy a gumis szikével levágja a súlyt. Fóliaradírral lehet leszedni.
2019. febr. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig úgy viszem a gumishoz, hogy leszedem előtte az összes súlyt, így elkerülöm, hogy a meglévők mellé pakoljon fel még egy marékkal. Sajnos sokan lusták leszedni, inkább kompenzálja még több súllyal.
2019. febr. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz.


Érdemes megvenni akkor a garnitúrát? Akkor ez végülis nem a felni, hanem a gumi hibája? Egy 1 szezont futott gumit raknék rá, akkor lehet hogy nem is kellene rá súly? Vagy ha mégis, akkor kevesebb?


Azért tettem fel a kérdést, mert más hírdetésbe egyetlen felnin se láttam hasonló súlyoka. Vagy azokról esztétikai okokból le lett szedve?

2019. febr. 11. 07:27
 8/8 anonim ***** válasza:
90%

A szalonból vásárolt új autóm alufelnijén is vannak ilyen súlyok.

Cetrírozó súly a vadi új felnikre, vadi új gumikkal szerelve is 99%-ban kell. Hiszen ha elméletben minden geometrialiag tökéletes, legalább a szelepet akkor is ki kell egyensúlyozni.

A ragsztó fekete maradékát én műanyag eszközzel óvatosan le szoktam kapargatni. Ami nem jön le, azt pedig acetonos ronggyal leoldom. Tökéletesen maradéktalanul lejön.

2019. febr. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!