Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Forgalmi vizsgán hogyan...

Forgalmi vizsgán hogyan tudnám legyűrni a stresszt?

Figyelt kérdés
Ma volt a második vizsgám, ismét sikertelen lett. Oktatóval teljesen jól megy a vezetés, azonban amint beül a vizsgabiztos teljesen elbizonytalanodok. Ma például 5 perc után buktatott meg, mert parkolásnál túl közel kerültem a mellettem lévő autóhoz, ezért az oktatónak be kellett avatkoznia. Ráadásul, mint azt utólag mondták az index is elmaradt kétszer, pedig ez még soha sem fordult elő velem. Ekkor csak a vb jóindulatán múlt, hogy nem buktatott meg egyből. Nagyon zavar, hogy közel 70 vezetési óra után sem tudok sikeres vizsgát tenni, holott egyébként nagyon jól megy a vezetés. Ez a kérdés főként azokhoz szól, akiknek van jogosítványuk, hogy ti hogyan tudtátok legyűrni a vizsgadrukkot, és az ezzel járó stresszt, milyen jó taktika van erre? Előre is köszi a válaszokat.

2021. febr. 25. 23:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Induláskor stresszeltem, vizsga közben lekötötte a figyelmem vezetés, teljesen elmúlt a stressz.

Ne megfelelni akarj, csak figyelj-vezess.

2021. febr. 26. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
37%

Nem, nem megy jól a vezetés. Hiába hiszed azt.

Eleve, nem 70 óra alatt tanulsz meg vezetni...


Az, hogy nem idnexeltél kétszer, ne haragudj, nem magyarázható azzal, hogy vizsgáztál és izgultál. Való életben jön egy stresszhelyzet, vagy egy húzósabb szitu, árokba rántod a kocsit?


Mindig minden tanuló ezzel magyarázza a figyelmetlenségét. "Izgultam". Ugyan, mitől? Komolyan? Mi múlik ezen a vizsgán? Semmi. Nem az életed függ tőle. Nem a továbbtanulásod. Megbuksz, max elmész mégegyszer. Bármikor letehető, nincs életkorhoz kötve semi. Milyen oka van bárkinek izgulni egy ilyenen, sose értettem.


Én olyan szinten higgadt maradtam a vizsgámon, hogy else lehet mondani.


Írdja már le nekem valaki, hogy a bukott diákok 99%-a aki az izgulásra fogja a bukást, az mitől izgul?


Kicsit unom amúgy ezt, hogy mindik megvan a kifogás. Szerintem egyszerűen figyelmetlen vagy és kész. Izgulás ide vagy oda.


Múlt héten a kiszemeltemmel mentem el autózni a városban. Elhiheted, én is eléggé izgultam. Jobban mint te a vizsgádon. Mégse felejtettem el varázsütésre indexelni, meg parkolni :D

2021. febr. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

Attól izgulnak, hogy nem kevés pénz a jogosítványszerzés, és maga a vizsga sem. Sokan attól izgulnak, hogyha nem sikerül, hogyan fizetik majd ki a következő vizsgát, hogyan mondják el a szüleiknek, hogy még egy alkalmat ki kell fizetni.


Nekem ilyen gondom nem volt, mert már magam álltam a jogosítványomat, de szerintem sokaknál nem így van. (Bár akinél nem így van, annak még az autóra sincs szüksége szerintem.)

2021. márc. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%

Sokminden miatt lehet izgulni, de valóban nem állsz készen ha ez nem megy stresszhelyzetben. Sok szituáció lesz amikor vezetned kell stresszes körülmények között, netán pánikolva. Ha valakit szállítanod kell kórházba aggódsz, hogy mi van vele hátul, mégse fordulhatsz meg. Nem vezethetsz túl gyorsan. Ha gyerek lesz a kocsivan, az elvonja a gigyelmet, ugyanez a kisállat. Ha kocsival mész egy rendezvényre vagy csak késésben vagy valahonnan, ezek mind stresszhelyzetek és nem tehetsz olyat, hogy előzöl és nem indexelsz. Lehet a mögötted lévő már javában előzött vagy azt hitte te nem fogsz és ütköztök egy ilyen apróság miatt.


70 óra baromi sok. Nem hiába vettél ennyi órát; nem megy a vezetés. 29 óra után lehet menni vizsgázni. Ergo neked több mint a kétszerese amit vezettél oktatóval ugyanazon a nyomvonalon. 5-6 pálya szokott lenni, ezt 29 óra alatt is többször átjárjátok, nemhogy 70... Nagyon rosszul megy neked.

2021. márc. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!