Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Színtévesztőként tudok-e...

Színtévesztőként tudok-e dolgozni B-s jogosítvánnyal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Színtévesztő vagyok. Jelenleg van egy B-s jogosítványom, amit amikor megkaptam akkor a háziorvos azt mondta, hogy csak ilyen jogosítványom lehet.


A kérdésem az lenne, hogy miért nem lehet C-s jogosítványom is, ha lehet B-s. Nem a vezetési képességeimmel vannak bajok. A színtévesztést sem úgy kell venni, hogy nem látom a piros-zöld lámpát vagy nem látom, ha fel van festve sárgával egy új sáv pl építkezés miatt.


A másik kérdésem az lenne, hogy hallottam olyan dolgokat, hogy így nem is dolgozhatok ezzel a jogsibal? Ez hülyeség? Mert szüleimnek, barátaimank pontosan ugyanilyen jogosítványa van és ők nem színtévesztők. Tehát elmehetek például futárként dolgozni ezzel a jogsival?


Köszönöm a segítséget!



2021. márc. 2. 13:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
8%

Hát, figyelj, kevés az esély rá, hogy itt olyan választ kapsz, amire hivatkozhatsz majd a vádlottak padján, hogy de ők azt mondták a Gyakorin, dolgozhatok vele.

Én pont így vagyok vele, ahogy írod, színtévesztő vagyok, és az eredeti kartonomon van egy pecsét, hogy állásvállalásra nem jogosít. Na most, hol van ez a karton? Szerintem sehol. :) Nem tudom, mi volt a hatóság szándéka, de a meghosszabbításokat már máshol intéztem, és a kutyát nem érdekelte az eredeti. Noha az egy nagy karton volt, tán A3-as méret, elképzelhető, hogy azon kéne lennie a egész jogosítványos életemnek, de akkor vinnem kellett volna magammal, mint az oltási lapot. :) Időszakosnál a színtévesztést eszükbe sem jut nézni az orvosoknak, ha megkérdeznéd tőlük, bámulnának, hogy: de hát van neki jogsija...

Viszont, ha sofőrként dolgoztam volna, és balesetet okoztam volna, és arra hivatkoztam volna, hogy de hát nem vettem észre, akkor alighanem jól megérdemelten le is csuktak volna.


"A színtévesztést sem úgy kell venni, hogy..."

Ez, már bocs, ez a tipikus színtévesztői hit, hogy de hát elég jól látom én. Én is ezt mondtam, amíg fel nem vettem a színtévesztő szemüveget, és körbe nem néztem.

2021. márc. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan olyan munkát nem válalhatsz ami a "soförködés" a lényeg...

De olyan munkát végezhetsz ahol a munka miatt kell autót is vezetned.


Tehát személyi sofőr taxis stb nem lehetsz

De kajakihordó, vagy bármi más munkát vállahatsz ahol 3.5 tonna alatti autót kell vezetni a munkával kapcsolatban


Amugy a színtévesztés miatti korlátozások szerintem se észszerüek, és nagyon nem korrektek

Mert pl vezethetsz egy 3.5 tonnás kisteher autót ami húz maga után egy 1400 kilónyi vontatmányt.

De nem vezethetsz egy 3.5 tonnánál nagyobb össztömegű teherautót aminek amugy az üres tömege 2 tonna...

Én is 20 éve vezetek színtévesztőkét de még sosem okoztam emiatt balesetet

Egy elavult szemét szabály ez, de valahogy senki nem akarja ezt megváltoztatni

A férfiak majd 10% a színtévesztőnek van minősítve, igy rengeteg foglalkozásból ki vannak zárva(legtöbbször teljesen értelmetlenül)

2021. márc. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm! Ez így akkor nagy segítség. Áruszállításban gondolkodtam, de akkor megnyugodtam, hogy végezhetem. (Természetesen 3.5 tonna alatti)
2021. márc. 2. 18:08
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Valóban túl van tolva ez a színtévesztés dolog közúti vezetésnél, akár hivatásos, akár nem. A jelzések, lámpák színe ugyanaz, nem változik, akkor sem ha úrvezető vagy, meg akkor sem, ha buszt vezetsz. Amúgy van, aki a "pöttyös" füzetet (Ishihara teszt) nem tudja elolvasni, de attól még nem téveszti a sárgát-zöldet-pirosat, főleg a kettő utóbbit.

Vasútnál, hajózásnál, repülésnél abszolút kizárt, h színtévesztő legyél, ráadásul külön színérzékenység teszt is van. De az téged úgysem érint.

2021. márc. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Nincs az túltolva. Ezek a tévhitek:

"A jelzések, lámpák színe ugyanaz, nem változik"

"de attól még nem téveszti a sárgát-zöldet-pirosat, főleg a kettő utóbbit"

Ezek attól tévhitek, hogy a színtévesztőnek mondjuk a piros csak egy szín a világban, míg az ép színlátású embert gyakorlatilag orrbavágja. Nem véletlenül a piros meg a sárga a veszély színe, ezek kiugranak. A színtévesztőnek nem. Az nagyon nem mindegy a közlekedés biztonságának szempontjából.

2021. márc. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

5-ös, nem tudom ezeket honnan szeded. Most két dolog lehet, vagy nincs színtévesztő ismerősöd és ez alapján gondolod ezt, a másik pedig az, hogy háttértudás nélkül írod ezt. Nincs alapja annak ami írsz. Egy színtévesztőnek ugyanúgy "kiugruk" egy bármilyen színű figyelmeztető tábla, pontosan úgy mint egy bármilyen más embernek. Ezek úgy vannak tervezve, hogy aki nehezen ismei fel a színeket, az is meg tudja különbözetni egymástól.. A villigó sem véletlenül piros-kék, a sárga alapon piros figyelmeztető táblák sem véletlenül így néznek ki és nem például zöld alapon van piros írás, amit esetleg nehezen olvas el távolról..

A közlekedés biztonságról meg annyit, hogy nem attól fogsz biztonságosan vezetni, hogy színtévesztő vagy-e vagy sem. A balesetek nem azért történnek mert XY színtévesztő.

2021. márc. 3. 10:07
 7/11 anonim ***** válasza:
43%

5-ös, nem tudom ezeket honnan szeded. Onnan, te szerencsétlen, hogy színtévesztő vagyok, és csináltattam magamnak korrekciós szemüveget. Onnan. Megírtam az #1-ben, olvasás nem megy?

"Nincs alapja annak ami írsz. Egy színtévesztőnek ugyanúgy "kiugruk" egy bármilyen színű figyelmeztető tábla, pontosan úgy mint egy bármilyen más embernek."

Ezt mondják a színtévesztők, mert nem tudják, hogy lát az ép színlátású ember.


"A közlekedés biztonságról meg annyit, hogy nem attól fogsz biztonságosan vezetni, hogy színtévesztő vagy-e vagy sem. A balesetek nem azért történnek mert XY színtévesztő."

Ne légy már ostobább az ostobánál. A figyelemfelhívás az eliasmert fogalom a közlekedési jogban. Erről szól a vasúti előrejelző, a stoptábla előrejelző, stb. És a szín is.

2021. márc. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Bocsánat, hogy nem tudom, hogy te vagy az 1-es ha nem írod le a kommentedhez. Nem fogom vitatkozni veled erről, mert felesleges. Másfelől nem is ehez kapcsolódik a kérdés amit feltettem. A jogi tudnivalókrol kérdeztem a munkavállalással kapcsolatban, amire kaptam is normális választ, szóval a te 5. kommented erőssen OFF kategória. Köszi.
2021. márc. 3. 15:15
 9/11 anonim válasza:
Milyen fajta színtévesztő vagy?
2021. máj. 25. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Szia!

Papíron a pirosat keverem a zölddel.

2021. júl. 5. 09:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!