Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Napi 30 km-re megéri a dízel?

Napi 30 km-re megéri a dízel?

Figyelt kérdés
Sziasztok szeretnék új autót venni de bizonytalan vagyok, hogy dízel vagy benzin. A munkahelyem 30 km-re van az otthonomtól + havi 1-2x szoktam menni a szüleimhez akik 70 km-re laknak tőlem. Az autót ha használom akkor csak erre a 30 km-es távra és szinte csak lakott területen kívül megyek vele (1-2 falu esik útba). Arra lennék kíváncsi, hogy szerintetek megéri-e ilyen távokra dízelt venni és nem-e lesz gondd a részescskeszűrővel.

2021. márc. 2. 19:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
45%
Ennyi idő alatt nemigen lesz üzemmeleg, DPF regeneráció meg sosem lesz.
2021. márc. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
44%
Miért ne érné meg? Kevesebbet fogyaszt, egy dízel vételára már nem magasabb semmivel, mint egy benzinesé, ahogy a fenntartása is ugyanannyi. Akkor egyértelműen a dízel a jobb.
2021. márc. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%

Ha ÚJ autót akarsz, akkor inkább a dízelt venném mert az újaknál már a benzinesbe is megvannak azok a drága alkatrészek amitől a dizelnél félnék. Részecskeszűrő, közvetlen befecskendezés, kettőstömegű, turbó stb.

Már nem azt jelenti a benzines mint régen mondjuk az 1.6os Astra hogy egyszerű mint a faék és pár 10 ezer lehet a legnagyobb javitási költség szembe a diesellel ahol mondjuk többszázezres kiadások lehetnek turbóra, adagolóra stb. És ezért terjedt el a nézet hogy dízelt csak akkor ha hosszú távra mert akkor hozza be a fogyasztás ezt a felárat..

Szóval nyugodtan vedd meg azt.

2021. márc. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%

30 km-re van a munkahelyed, akkor napi 60, nem?


Én amúgy sok szempontból inkább benzinest vennék, esetleg hibridet. De ha otthon tudod tölteni, akkor erre a használatra egy elektromos se rossz opció.

2021. márc. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
#1: Melyik autó az, ami 30 km alatt nem melegszik be?
2021. márc. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
64%

a leírtak alapján csakis hibrid, vagy tiszta villany autót vennék.


A legjobb választás egy új suzuki szwift, vagy ezek variánsa.


Élted legjobb döntése lenne.


A dízeleket, pláne újat, csak aranyáron kapsz, és néhány év múlva úgy néznek rád, mint a szottyos körtére.

2021. márc. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a dízellel sem lenne gond. A helyben toporgást, 8-10 km-es túrákat viszont tényleg nem szereti!
2021. márc. 2. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

1/7 anonim

Hagyjuk már ezeket a hülyeségeket, hogy 30 km alatt nem melegszik be. WTF????


Akkor mennyi? Kerüld meg 2x a megyét mielőtt beérsz a munkahelyre?

2021. márc. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
pontosan. nem tudom melyik marha mondja, hogy 30 km alatt nem melegszik be:DD nekunk 7 éve van egy dízeles focus, a nejem 25 kmre jár vele, azvég világon semmi baja. tavasszal, nyáron meg főleg bemelegszik, télen kell kicsit több idő, de ott melyik autónak nem...
2021. márc. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem értetek hozzá. Én megtanultam már innen és a facebook kommentekből, hogyha nem mész Nyíregyházától Stuttgartig egyhuzamban, pisiszünet nélkül autópályán, akkor tilos beindítani a dízelt.
2021. márc. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!