Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen arányban keverjen a...

Milyen arányban keverjen a régi benzint?

Figyelt kérdés
Örököltem egy 650es suzuki banditot (2008) ami már 4éve nem volt beindítva. Az akku sajnos használhatatlan, mert 12óra töltés után csak egyszer bírja beindítani a motort, így újjat kellett vennem. Kb 6liter benzin volt benne, amit le kellett engednem, mert be sem indult vele. Erősen sötétbarnás színe volt és üledékes. Új akkuval és új benzinnel azonnal indult és nagyon szépen ment. 6liter friss benzint töltöttem bele, de a régit sem akartam elpocsékolni, így később azt is hozzákevertem miuán leszűrtem belőle a salakot. Most kb fele-fele arányban van benne régi és új benzin, de nagyon nehezen indul, erőtlen és csúnya hangja van. Ezt a 12 liert mennyivel kellene keverjem, hogy jó legyen?

2021. márc. 7. 15:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
800ezres motorból sajnálsz kidobni 6liter benyát? Látszik, hogy örökölted és nem tudod megbecsülni.
2021. márc. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem értelek, miért töltöd vissza azt a benzint, ami már csak szemét????

Vagy annyira sokat számít az a párszáz forint, amibe a 6 liter kerülne? HA erre igennel válaszolsz, akkor meg nem szabadna kocsit tartani, mert a fenntartási költségeket sem fogod tudni fizetni.

2021. márc. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
#1 látom nem érted a kérdést. Épp ellenkezőleg van! Mindent megbecsülök és igyekszem nem pocsékolni! Ézert is nem dobom ki a régi benzint.
2021. márc. 7. 15:07
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Tedd el alkatrészt mosni, festéket hígítani, arra még jó lehet.
2021. márc. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Minimum 120 literrel, de azt tudod hogy az a sok retek úgyis a karbiban köt ki végül? Dobd ki és vedd úgy hogy 5000-be került hogy nem kell mindig karbittisztítani... Vagy tedd el és jó lesz alkatrészek takarítására. A láncot is szépen le tudod majd vele mosni, mielőtt újra olajozod.
2021. márc. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Befecskendezős, nem karbis. Nincs mire használjam a benzint, nem vagyok szerelő. A motort pedig eladom, nincs is rá jogsim.
2021. márc. 7. 15:36
 7/13 anonim ***** válasza:
Bocsi, erről el is felejtkeztem. Injektorossal végképp nem kísérleteznék.
2021. márc. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Esetleg a kertben éld ki vele a piromániás hajlamaidat. Természetesen csak ha vannak... 😝
2021. márc. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Mostmár komolyabb a baj. Végül leengedtem mind a 12litert és tankoltam bele újat, azóta szépen jár a motor. Azt a 12litert pedig betöltöttem az autómba, amibe kb 25 liter volt, de most az megy nagyon csúnyán. Opel astra H 1.6. Az autóbol hogy szivhatnám ki?
2021. márc. 9. 15:08
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha most elárulom, hogy hogyan "szivhatod" ki az autódból akkor tovább higitod a sz*rt, és ismét visszatankolod valamibe?
2021. márc. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!