Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mire számítsak, érdemes lenne?

Mire számítsak, érdemes lenne?

Figyelt kérdés

2 millió forint alatt / körüli, hibrid autó vételén agyalok, de egyelőre csak számolgatok.


Bejárásra kapunk támogatást 9 + 15 forintot / km, húsz munkanapos hónapban pár ezer híján tulajdonképpen fedezné a hiteltörlesztőt, igaz, 60 hónapos kifutással számolva. De ha adódik gyűjtött pénz, előtörleszteni is lehetne.


Többe kerülne a kocsi a végén az tény... De egy Prius, Insight vagy Civic csak nem romlik el úton útfélen, szóval szervizelésre nem kéne vagyonokat költeni. Gondolom én, bár 11-14 éves kocsikról beszélünk.


Napi 60-70 km-ből harmada város, többi sima országút. Pályára nem nagyon mentünk eddig se.


Vagy ez megint csak zsákutca, nem érdemes beleölni a pénzt egy ilyen korú autóba (főleg ha a végén 500 ezerrel többe kerülne, mivel kb. annyi a hiteldíj), még ha nem is egy szakadt dízel?


2021. márc. 10. 08:21
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
55%

En nem tudom miért kell fikázni a dízelt, azért mert nagyrészt megvesznek az emberek egy szét hajtottat és csodálkoznak hogy 600e rol már 3x vissza van tekerve, és ennyi idő alatt azért van joga szervizbe járni egy autonak megítélésem szerint.


Ugyanakkor a hibrid autora terve, én biztos nem vennék tekintettel arra is hogy te itt szamolgatsz az úti pénzzel amit kaptok azzal csak azt számold hogy írtál te 9-15ft-ot ha hárman vagytok az 27ft x 100= 2700 Ft száz kilométerre ami pl most nemtudom mennyi a dízel talán 430, az kb 6L. Ha lennetek 4en és 15ft/km akkor 60x100=6e ami kb 15L benzin is lehet ami kicsit már jobban hangzik ha így lenne. Szóval ezt így nem tudom megítélni hogy mennyi, de ha pontosabb lennel akkor tudhatnád hogy dizelre lesz elég pénzed tankolni vagy másra is.

Hat akármilyen autó amiben már van kilométer arra bármikor lehet költeni és nem kell mindig nagy baja legyen, elég ha mondjuk egy féltengely gumiharang kiszakad, az kb 20K kompletten munka díjjal, és van meg sok hasonló alkatrész, futomu alkatrész ami mind ha csak all akkor is öregszik, bármikor költhetsz rá, bármi baja lehet, és szerintem egy hibrid kicsit komplikáltabb szóval már csak azért sem azt vennék de ezt döntsd el te

2021. márc. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Én biztos nem vennék üzemanyag támogatásból hitelre használt autót. Abból kellene tankolnod, helló.


5 éven belül könnyen lehet, hogy gazdaságtalan lesz számodra a javítása, törlesztesz a semmire, és nem 2.5 milla lesz a vége, hanem 3-4.


Amúgy elég jó ez a 9+15 Ft/km egy meglévő autónál. Abban biztos vagy, hogy 5 évig ez fix lesz?


Vegyél 800k - 1 millió körül egy városi cirkáló faék egyszerű szívóbenzinest a kínálat tetejéről, zsebből. Jó az még időnként pályázni is, nyugi.

2021. márc. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
2es jól mondja
2021. márc. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
53%

#1

Hybrid lesz az új dízel.


"4 literrel kocsikázok, tele nyomatékkal, sallala.

...

Hmm, mi a baja az autómnak?"

2021. márc. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát senki sem tanult a pár évvel ezelőtti svájci frankos történetből? Sok autó volt akkor hahu-n, használtan, de drágábban, mint új korában.

Ha van 2 milliód autóra, vegyél 1-1,5 között, maradékból megcsináltatod és sok évig jól fog szolgálni.

2021. márc. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

#1 nem értek veled egyet, #2 veled részben nem.


A km-re fizetett pénzt nem üzemanyagba, hanem a törlesztőbe tenném, és képzeld, fogyasztásban ugyanott lennék mint egy dízellel, csak kevesebb nyűggel, szépen csendben gurulva, automata váltóval, rángatás, váltogatás, és különösebb rezonancia nélkül. A kényelem annyit megérne.


És azzal sem értek egyet hogy 3-4 millió lenne a vége. 1.5 millió hitel, 2-t kell visszafizetni, amit 5 év alatt csak teljesítünk tán, ha nem bírjuk még mindig eladhatom az autót, addig meg úgymond "béreltem".


5-600 ezer forint önerőbe tolt pénzből meg nem hiszem hogy veszek épkézláb dízelt de még szívó benzinest se, ami ne lenne már élete végén, így vagy úgy.


Azért egy - teszem azt népszerű - Suzuki Swiftet GC felszereltséggel ne hasonlítsunk egy fiatalabb Hondához szerintem, de még egy Priushoz se. Ráadásul, a Swiftek igenis drágák! Legalábbis a vasalók, a régebbitől meg még a mostani dízelünk is jobb szvsz.


Nem veszekszem, csak nem értem hogy miért még mindig a manuális váltós 60-70 lóerős benzinesek a királyak... Azt meg főleg nem, hogy mi olyan jó egy párszázezres füstölő dízelben.

2021. márc. 10. 09:41
 7/23 A kérdező kommentje:
A mostani autónknak 4.6 l / 100 km a nagy átlaga 8000 km-re vetítve, komp szerint. Én nem számolgatom, meg centiliterezek... Ez mostani áron 20 Ft / km. Talán-talán fedezi a támogatás a havi futásunkat, igen. De most fogok rá kiadni szerintem olyan 160-170 ezret, karosszéria javítás, kuplungszett csere. Muszáj, mert bejárni kell valamivel, és ha mégis eladnám, esélyesebb hogy így megveszik. A hibrid elviekben beéri 5-6 liter közötti értékkel százon, ami igen, most többre jön ki és azt ki kell fizessem, de ha nézem, a kényelemre költök havi 35-öt, és van jó pár évre egy megbízható autónk. A mostaniról már ez nem biztos elmondható. Igaz, faék ez is, de már nem bízok benne.
2021. márc. 10. 09:49
 8/23 A kérdező kommentje:
És igen, vehetnék 600 ezerért egy régi benzinest, de hogy majdnem ugyanúgy rá fogom költeni a javítgatásra azt a pénzt az is biztos, és még szét is rohad időközben.
2021. márc. 10. 09:51
 9/23 anonim ***** válasza:
Akkor csináld a hülyeséget kérdező, f@sznak kérdezed? Takarodjal vegyél hibridet aztán majd várom a sirankozasokat.
2021. márc. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
11-15 éves autót hitelre? Ennyi erővel vehetnék újat is
2021. márc. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!