Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Golf 5 1.4TSI megéri?

Golf 5 1.4TSI megéri?

Figyelt kérdés

Adott egy 2009-es Golf 5 1.4 TSI 122 LE, a kérdésem az volna, hogy mennyire éri meg ilyen autót venni?

Olvastam már mindenfélét róluk, vannak akik szerint nem jó ez a motor és hamar tönkremegy, van aki azt mondja bevált neki és semmi problémája nincs.



2021. márc. 12. 02:21
 1/6 anonim ***** válasza:

"semmi problémája nincs"


Igen, ezek ugyanazok az emberek, akik megvesznek egy elektronikai cuccot és első bekapcsolás után küldik az értékelést, hogy "hibátlan". Persze, amíg nem használod igazán, addig hibátlan. Tegyél bele 10 évet/200e km-t és majd utána meglátjuk mennyire nem lesz vele problémájuk.


Nem azt mondom, hogy az összes első generációs TSI kivétel nélkül tönkremegy, hisz a használat, karbantartás, szerencse, stb mind közrejátszik. De ez kb. olyan, mint a lottó: lehet, hogy szerencséd lesz, de valószínűleg nem. Csak éppen a lottó 300 forint, nem pedig 300 ezer, mint egy TSI motorfelújítás, miután elszabadul a vezérlés.

2021. márc. 12. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2013 elötti TSI-ket el kell felejteni
2021. márc. 12. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Szerintem jobb választás a VW-ből a dízel.
2021. márc. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%
Az első generációs TSI-k nem a VAG legjobb motorjai, de ettől függetlenül a 122 lóerős vállalható, a 160 lóerősek problémásabbak, ha nem figyelnek oda rájuk.
2021. márc. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! :D
2021. márc. 12. 13:28
 6/6 anonim ***** válasza:
3éve vettem ugyanezzel a motorral. Német import motorhibásan (átugrott a vezérlés) jött az országba traileren 215ezer kilómeterrel. Nagyon jó áron vettem, és itthon még ráköltöttem kb 5-600 eurót a motorfelújitásra. Még csak 23ezret mentem vele, de azóta nem volt semmi gond, jó munkát végzett a szaki.
2021. szept. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!