Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Régi Honda Civic hibridről...

Régi Honda Civic hibridről valami vélemény esetleg?

Figyelt kérdés

Vagy inkább Insight? Utóbbi 2009-es, már lehet 1.8 millióért venni, a Civiv 2008-as, 3-400 ezerrel kevesebbért lehet kapni.


Kérdés, ezek már halálukon vannak és egy vagyon lenne felújítani, vagy akár jó vétel is lehet?


Nagyon tetszik a fokozatmentes váltó és a csendes üzem.



Ennyiért nem kapok normális, megbízható automata váltós csendes autót szerintem, vagy ha igen, ajánlanátok párat 2 millióig...?



2021. márc. 12. 11:05
 1/4 Beviz Elek ***** válasza:

Nézegettem őket egy időben, aludtam rá néhányat, de végül elvetettem az ötletet.


Elektromos üzemben is forog a motor, így alacsonyabb hatékonysága. A Toyota a hybrid rendszereihez Atkinson ciklusú motort párosít, ez szűkebb tartományban de jobb hatékonyságú.

A Honda ezen autói kisebb példanyszámban keltek el, kevesebb bontott alkatrészt és kevesebb hozzáértő szakembert találni mint egy Toyotához.


Biztonsági játékosként én úgy gondolom hogy a Prius P3, Toyota Auris a belépőszint.

2021. márc. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

#1 tudtommal az a legrugo mod, lezarja a szelepeket, a motor valoban forog de nem fogyaszt, az osszesuritett levego visszarugja a hengerfejet.


Tudom igen hogy egy Auris lenne az igazi, csak az 1.5-2x annyiba kerul nagyjabol.

2021. márc. 12. 14:56
 3/4 Beviz Elek ***** válasza:

Tudom hogy drágább, ezért is ülök a seggemen és várok.


Lehet hogy semmi valóságalapja nincs annak amit írtam, de én is nagyon szemeztem a Civiccel és megosztottam hogy végül miért nem vettem meg. Van Hondám, imádom, ha elegendő bontott pótalkatrész lenne akkor futnék venni egy hybrid Civicet is.

2021. márc. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szerintem teljesen ugyanaz mint a sima szedan Civic, csak nem 1.8-assal hanem 1.3-as plusz az elektromotor. Karosszeria elemek ugyanazok.


Azt elfelejtettem hogy a masodik, nem a legregebbi generaciora gondoltam.


1.3-as Jazz motor van benne, szoval szerintem kompatibilis. Jazz meg eleg sok szaladgal az utakon.


Na meg nezelodok. Koszonom valaszaid.

2021. márc. 13. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!