Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen kisebb, "városi" autók...

Milyen kisebb, "városi" autók vannak a mai piacon, amik jónak számítanak (4-5 milliós kerethez)?

Figyelt kérdés

Egyetemista lánynak kellene, tehát nem egy nagy terepjáróban gondolkozunk.

Max. 5 millióig, nem muszáj szalonból venni, de 4-6 évesnél nem szeretnénk régebbit.

2 hetente ingázna vele, autópályán. Ezért jó lenne, ha a 140-150 km/h-t nem csak szenvedősen lehetne vele elérni.



2021. márc. 12. 18:29
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
11%

Mazda CX-5

VW Tiguan

Hyundai Tucson

Volvo XC-60

2021. márc. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem egy Hyundai i30 jó választás lenne ilyen célra, mondanék kisebbet is, de azzal nem fogsz 140-150-ezni pályán
2021. márc. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
42%

VW Polo 5 1.2 CRDTDI vagy inkább 1.6 CRTDI

Esetleg Golf 6 1.6 CRTDI

Nagyon megbízható technika ez, és a fogyasztással se leszel elégedetlen.

2021. márc. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
70%
Ha újat szeretnétek ajánlom az új VW Polót, vagy esetleg egy Golfot, kevés kilométerrel. Én mondjuk egy pár éves A-Mercedest választanék, kényelemben veri a többi kisautót és még jól is néz ki. A hármas válaszoló által ajánlott tízéves dízeleket inkább hanyagoljátok.
2021. márc. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
21%
Ami tetszik neki. Én pl. még nem láttam olyan fiatal lánykát akinek mosolyra görbült volna a szája egy VW Golf, Toyota Corolla vagy KIA Ceed láttán - minek vennétek neki unalmas nagypapa autót, ha ő esetleg valami vidámabbat, vadabbat, színesebbet szeretne? Minden gyártónak vannak kifejezetten fiatal női vásárlókra specializált modellei - amik persze a karosszéria alatt ugyanúgy tök átlag műszaki megoldások, de pont ezért jó, mert nem tudtok olyat venni, ami kifejezetten pocsék lenne (kivéve persze ha a BMW/Mercedes/Audi trió felé kacsingat, de már az sem olyan szörnyű, mint volt mondjuk az első A-Merci vagy Mini idejében).
2021. márc. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
70%

#5

Ha Mercedest vagy BMW-t vesz, csak az lehet rossz. Mesélj még :D

2021. márc. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Használtan 8-10 éves autót biztosan nem vennénk, ott tényleg a pár éves a maximum, és kevés benne lévő kilométerrel.

Mercedes A osztály ilyen feltételekkel pedig használtan is 5-6 milliótól indul, ahogy néztem most a hasznaltauto.hu-n (2015-ös modell a legolcsóbb, 5 millióért).

2021. márc. 12. 20:09
 8/26 anonim ***** válasza:

Szerintem ne évjáratra vegyél, inkább állapotra

Nem az számít, hogy mondjuk 2013-as vagy 2017-es évjáratú a kocsi, lehet hogy a fiatakabb rosszabb műszaki és esztétikai állapotban van, és többet futott.

Egyébként a Polo V valamelyik TDI motorral jó választás lehet.

2021. márc. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Ezt a Polo vonalat elengedném. Egy fiatal lánynak unalmas, semmitmondó, és a formája is réginek hat. A szörnyű hangú TDI pedig csak hab a tortán.

Íme én mit választanék a megadott feltételekkel:


1. Honda Civic (5 ajtós)

Szerintem ezt magyarázni sem kell. Jól néz ki, jól megy és megbízható. Nekem volt egy 2014-es évjáratú, és az egyik kedvenc autóm volt. Ez a példány még automata is, városba is tökéletes:

[link]


2. Mazda 3 Hatchback

Szerintem az elmúlt évek legjobb design-ja, szintén megbízható, kiforrott konstrukció:

[link]


3. Ha a fogyasztás és a csend a lényeg: Toyota Yaris 1.5 hybrid vagy Lexus CT200h. Mindkettő megbízható és élhető városi autó. A Lexusnál nem kell megijedni a magasabb futásteljesítménytől sem, minőségét tekintve a prémium kategóriába tartozik. A Yarisból pedig a szinte új modelleket kapod ennyiért:

[link]

[link]


4. Végül, ha esetleg nem tetszenének a japánok: BMW 116/118i. Sportos, kényelmes és az újabb modelleknél kiküszöbölték a típus gyermekbetegségeit.

[link]


Kicsit hosszú lett, de remélem tudtam segíteni :D

2021. márc. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Semmi gond, örömmel olvasom a hosszabb válaszokat is! :)


Még annyi, hogy mennyire "veszélyes" használt autót venni?

Én volnék a lány, aki kapja az autót. Úgy vettem észre, hogy használtan ennyi pénzért sokkal jobban felszerelt autókat lehet kapni, míg újonnan kb. az alapfelszereltség kerül ennyibe. És annak sem látom sok értelmét, hogy megvesszük az új autót, de egy év múlva már kb a felét éri csak. A szüleim viszont annyira ezt szajkózzák, hogy szalonból kell venni, mert az a megbízható, meg honnan tudom, hogy amit elad nekem X Y 5 év használat után, az másnap nem áll le velem az autópálya közepén és kell költeni vagyonokat a javításra?!

2021. márc. 12. 20:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!